Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Yemek Masası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu içeriğimiz ile yemek masası seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Sevdiğiniz insanlar için lezzetli yemekler yaparak şık sunumlarınızla onları ağırlamak mı istiyorsunuz? Bunları gerçekleştirebilmek için ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun yemek masasını seçmeniz gerekiyor.

Yemek Masanızı Nerede Kullanacağınıza Karar Verin

Yemek masanızı yerleştireceğiniz odanın boyutları ve şekli, yemek masası seçiminde dikkat etmeniz gereken öncelikli konulardan bir tanesidir. Masayı nereye koyacağınıza karar verdikten sona bu alanın ölçülerini almalısınız. Salonunuzun boyutuna bağlı olarak yemek masanızın boyutu da değişiklik göstermektedir. Alanın ve masanın boyutunu göz önünde bulundurarak masayı yerleştirdikten sonra ne kadarlık bir boş alanın kalacağını hesaplamalısınız. Mekanınızın dar ise daha ufak bir masa tercih ederek diğer eşyalara ayıracağınız alanları arttırabilirsiniz.

Hangi Malzemeden Üretildiğini Mutlaka Araştırın

Yemek masası seçimindeki bir diğer önemli nokta ise masanın üretildiği malzemedir. Aklımıza ilk olarak ahşap modeller gelir. Ancak günümüzde oldukça fazla çeşidi bulunan yemek masaları arasında sadece ahşap değil aynı zamanda mermer, cam, melamin gibi birçok malzemeye rastlamak mümkün. Bu seçenekler arasından kendi zevkinize en çok hitap edeni seçebilir, salonunuza oldukça şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Tabi bu konuda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise salon içerisindeki diğer mobilyaların üretildiği malzemedir. Her bir mobilyanın bir bütün içerisinde olması gerektiğini unutmamalısınız.

Masa Takımınızı Oluşturun

Yemek masanız ile sandalyelerinizi takım olarak almak zorunda olmadığınızı biliyor muydunuz? Günümüzde çok farklı tasarımların evlerde görüldüğünü göz önünde bulunduracak olursak masa ve sandalyelerinizi farklı şekillerde kombin etmeniz mümkün. Genellikle pratik olsun diye masa ve sandalyeler takım olarak alınmakta fakat siz kendi zevkiniz doğrultusunda baştan aşağı farklı bir takım da oluşturabilirsiniz.

Masanın Yerleştirileceği Alanı Planlayın

Masayı kullanacağınız mekanın şekli eğer kare ise siz de masanızı kare seçebilirsiniz. Aynı şekilde dikdörtgen bir oda için masa arıyorsanız dikdörtgen şeklindeki bir masayı tercih edebilirsiniz. Dar ve uzun odalarda genellikle dikdörtgen masalar tercih edilmekle birlikte oldukça hoş bir atmosfer yarattığını da belirtmek isteriz. Sizler de bu doğrultuda mekanınıza en uygun formdaki masayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Az yer kaplayan, dar mekanlarda kullanılacak bir masa arıyorsanız en uygun seçim yuvarlak masa olacaktır. Yuvarlak masalar bulunan mekana hem şık bir görünüm katar hem de yer açısından tasarruf etmenize imkan tanır. Dilerseniz kullanım kolaylığı sağlayan ve açılarak büyüyen masalardan tercih ederek ihtiyacınız olduğu zamanlarda masanızı büyütebilirsiniz.

Yemek masası seçiminizde yukarıdaki kriterleri göz önünde bulundurarak sizin için en ideal olan yemek masasını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Top