Mornot İlan
image

Ürün İade & Değişimi

Aldığınız ürün iade etmek veya değiştirmek isterseniz yapmanız gerekenler.

Ürünü teslim aldıktan 15 gün içinde iade başvuru yapmanız gerekir.

Ürün iadesi için kullanıcı panelinde hesabım bölümünden iade/değişim bölümünden başvurunuzu yapın.

Başvurunuzu tamaldıktan sonra anlaşmalı kargo firmasına ürünü iade edin. İşlem Tamam.

Ürün İade & Değişim Şartları

Almış olduğunuz ürünü iade etmek veya değiştirmek istediğinizde yapılması gerekenler

  • İade süresi ürün elinize ulaştığından itibaren 15 gündür.
  *Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler (Ziynet altın vb.)*Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler*Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler*Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler (Fidan vb.)*Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar*Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar (Telefon kontör siparişleri, dijital kodlar vb.)*Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler (Montaj vb.)*Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek içecek tedariği ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine yönelik hizmetler*Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik, kulaklık, epilatör, tıraş makineleri vb.)*Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde ve maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler (Toner, kartuş, şerit vb. her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler vb.)
  *Satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve zarar görmemiş olması, *Tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması, *Varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda eksiksiz ve hasarsız gönderilmesi gerekir. *Ambalajı açılmamış*Denenmemiş*Bozulmamış *Kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.***Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde mağazaya ulaşırsa size geri gönderilir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.
  *Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. *Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz. *Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız. *Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık olması durumunda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz gerekir. *Tutanak tutturarak ürünü teslim almadan görevliye kapıda iade edebilirsiniz. Ürününüz eksik, arızalı, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkınızı kullanabilirsiniz.
  * Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlar (gaz, elektrik, mikrodalga), set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular), televizyon vb. kurulum gerektiren ürünler; yetkili servis bilgisi olmadan açılırsa iade kapsamı dışında kalır.*Ürün yetkili servis çalışanları tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi bir hasar/kusur/ayıp tespit edilmesi halinde yetkili servis çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı/servis formu/servis raporu doldurtmanız gerekir.
  15 günlük süre ürünü kargodan teslim aldığınız gün başlar.*Mesafeli Satış Sözleşmesine göre internetten veya mobilden satın alınan bir ürünü iade etme süresi 15 gündür.
image
 • ship-icon
 • Kargo Takip

  Kargolarınızı Takip Edin

 • ship-icon
 • Garanti

  Para İadelerine15 Gün Garanti

 • ship-icon
 • Güvenli Ödeme Sistemi

  Ödemeleriniz güvenli ellerde

Para İadesi ile İlgili Bilmek İstedikleriniz?

İade ettiğiniz biri ürünün parasının iade edilmesiyle ilgi prosedür.

image
Top