Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Muvafakatname Ne Demek?

Muvafakatname Ne Demek?

Gerekli Durumlarda Vatandaştan İstenen İzin Belgesi ( Muvafakatname ) Olarak Tanımlanıyor.

Muvafakatname, gerekli durumlarda ilgili merciler tarafından vatandaştan istenen bir izin belgesi olarak tanımlanıyor. Muvafakatname sözcüğü sözlükte ”Herhangi bir konuda izin alınması gerekilen kişiden izin verildiğine dair üzerinde gereken bilgilerin yazılı olarak bulunduğu belge” olarak geçiyor.

Muvafakatname, başka bir tanımla; Bireyin, şahsı dışında başka bir özel veya tüzel kişiyi, üzerindeki haklar ve izinler kapsamında yetkilendirilmesini sağlayan ve söz konusu şahsın özel bir kabul, yetki ya da izin belgesini ifade etmektedir.

Muvafakatname Nerelerde İstenilmektedir?

Muvafakatname sadece evli çiftlerin emlak satışı sırasında değil, bir çok alanda istenilmektedir. Veraset ve intikal yoluyla bir aracın devrinde varislerden reşit olmayan varsa noterlikte düzenlenen muvafakatname istenir. Şahısların evlerini satmak istediğinde eşlerinden muhakkak Muvafakatname talep edilmektedir. Ayrılmış eşlerin çocukları için pasaport çıkartılmak istendiğinde çocuğun velayetinin kimde olduğuna bakılmaksızın muvafakatname istenir. 18 yaşından küçük bireylerin herhangi bir kulüpte spor etkinliklerine katılabilmesi için muvafakatname istenir

Top