Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Mütemmim Cüz Ne Demek?

Mütemmim Cüz Ne Demek?

Ayrılmaz, bütünleyici, tamamlayıcı parça anlamına gelen mütemmim cüz hukuki bir terim olmakla birlikte günümüzde halk arasında da sıkça kullanılmaktadır. Örnekle anlatmak gerekirse müstakil bir ev için evin çatısı, bir otomobil için motoru mütemmim cüzdür.

Mütemmim cüz emlak sektöründe de önem kazanan kavramlardan biridir. Şöyle ki, bir gayrimenkule rehin konması halinde ek bir açıklamaya gerek olmaksızın aynı zamanda bu gayrimenkulün mütemmim cüzleri üzerine de rehin konmuş sayılmaktadır. Mütemmim cüz gayrimenkullerin değerlerinin belirlenebilmesi açısından da büyük bir öneme sahiptir. Binanın inşaatının başlamasıyla birlikte çatı, yangın merdiveni, kolonlar, jeneratör, kazan dairesi gibi olmazsa olmazlar bütünleyici parçalardır.

Planda yer alan fakat konutlarda bulunmayan bir parçanın gerekli görülmesi halinde en kısa sürede tespit edilmesi ve konut projesine dahil edilmesi gerekir. Konutun değerini ortaya çıkartan özelliklerde hiçbir zaman azalma söz konusu olmayacak ve ev sahibi olmak isteyen kişilerin bu özelliklerden yararlanabilmesi sağlanacaktır.

Top