Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Gayrimenkul Avukatı Kimdir, Ne İş Yapar?

Gayrimenkul Avukatı Kimdir, Ne İş Yapar?

Gayrimenkul avukatı, gayrimenkul alım satım işlemleri sırasında, bürokratik işlemlerde kişilere danışmanlık ve destek hizmeti veriyor.

Gayrimenkul işlemleri sırasında ihtiyaç duyulan her an danışmanlık alınabilecek gayrimenkul danışmanları, özellikle yatırım şirketlerine hizmet veriyor. Bireysel ve kurumsal hizmet alınabilen avukatlar, özellikle yüklü yatırımlarda, kayyum üzerinden alınan mülklerde, ipotekli satışlarda herhangi bir sorun olmaması adına değerlendirme yapıyor. Boşanma sürecinde de gayrimenkul avukatlarına danışılarak mal paylaşımı konusunda uzman görüşü alınabiliyor.

Gayrimenkul Avukatı Kimdir?

Gayrimenkul avukatı, taşınmaz hukuku kapsamında işlem gerçekleştiriyor. Arazi, daire, ofis gibi tapuya kayıtlı mülkler için danışılabilen avukatlar, tescil işlemleri, mahkeme kararı, icra, miras, işgal, ipotekli satış gibi konularda kullanıcılara yardımcı oluyor. Mülkiyet hakkı, ipotek hakkı, irtifak hakkı üzerinden danışmanının haklarını gözeten avukatlar, Medeni Kanun uyarınca kişilere yol gösteriyor. Bürokratik süreç içinde sorun ihtimalini en aza indiriyor. Hukuka aykırı kamulaştırma, kira sözleşmesinde haksızlık, ihtilaf gibi pek çok konuda destek alınabilen gayrimenkul avukatları uzlaşmazlıklarda arabulucu olarak da görev alabiliyor. Hukuk fakültesinden mezun olan stajyerliğini tamamlayan gayrimenkul avukatlarının çoğu Medeni Hukuk Ana Bilim Dalı yüksek lisansı ile uzmanlaşarak hizmet veriyor.

Gayrimenkul Avukatı Ne İş Yapar?

Gayrimenkul avukatı ihtilaf durumunda dava açma, dava sürecinin işlemesi ve satışın gerçekleşmesi için çalışıyor. Tapu devrinde haksızlık durumunda devreye giren avukatlar tapu iptal, tescil gibi davalara bakabiliyor. Alım satım işlerinde bürokratik destek veren gayrimenkul avukatları, ipotek konulması, kaldırılması, paraya çevrilmesi işlemlerini takip edebiliyor. Kiracının tahliyesi, icrası, kira sözleşmesinin iptali, tesisi ve işleme alınması için çalışan avukatlar, yabancılara mülk edinme konusunda da yardımcı olabiliyor. Haksız satış, miras bölünmesi, vasiyet işlemleri için çalışan meslek grubu, satış vaadi sözleşmesi için de görev alabiliyor. Avukatların desteği ile gayrimenkul konusundaki sorunlar en doğru adımlarla, belirlenen süre içinde, hukuk çerçevesinde halledilebiliyor. Konusunda uzman avukatlar, belirli bir ücret karşılığı işlem yapabildiği gibi dava kazancından pay alarak da çalışabiliyor. Hizmet bedeli avukat ile danışan arasındaki anlaşma ile belirleniyor.

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi çerçevesinde korunan mülkiyet hakkı ve konut dokunulmazlığının yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Medeni Kanunu uyarınca işlem yapan avukatlar, gayrimenkul hukuku ile ilintili her türlü sorunda danışanların yardımına koşuyor. Avukata danışılmadan yapılan yüklü alım ve satım işlemlerinde problemle karşılaşıldığı durumda, adalet arayışı çok daha yüksek meblağlara ve zaman kaybına neden olabiliyor. Bu nedenle alım satım işlemleri sırasında danışmanlık alınması önemle tavsiye ediliyor.

Top