Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Ev Kiralamanın Püf Noktaları;

Ev Kiralamanın Püf Noktaları;

Kiralık Ev!

Kiralık ev arama süreci oldukça zorludur. Bu süreci başarıyla atlatmanın en iyi yolu ise iyi bir araştırma sürecinden geçer.

Günümüz şartlarında ev kiralamak oldukça çetrefilli bir iş. Evin lokasyonu, iç dizaynı, bulunduğu kat, cepheleri, ücreti ve ekstra masrafları derken birçok kriterin en uygun şekilde bir araya geldiği kiralık evi bulmak ise kiracıları epey zorlar. Bu noktada ise, ev kiralamak isteyen kişilerin kendisine belli bir yol haritası çizmesi gerekir. Dolayısıyla kiracıların bazı noktalara dikkat etmesi büyük önem taşır. Peki ev kiralarken nelere dikkat edilir? İşte her kiracının bilmesi gereken detaylar…

Ev kiralamadan önce kriterlerinizi belirleyin

Her birey, güzel ve uygun fiyatlı bir evde yaşamak ister. Ev arayışından en kısa sürede sonuç alabilmek içinse kiracının, ne istediğinden ve neye ihtiyacı olduğundan emin olması gerekir. Dolayısıyla ilk olarak; kiralanacak evin konumu, kaç odalı olacağı, emlakçıdan mı ya da sahibinden mi tutulacağı gibi kriterler belirlenmelidir. Ayrıca kira miktarı için de bir bütçe belirlenmesi gerekir.

Ev kiralarken iyi araştırın, iki kere düşünün

Günümüzde internet, her ne kadar hayatı kolaylaştırsa da bazen çok güzel gibi görünen kiralık daireler ne yazık ki göründüğü gibi çıkmayabilir. Bu yüzden ilk gördüğünüz ve beğendiğiniz evi tutmamanızda fayda var. Yani aslında ev kiralarken nelere dikkat edilmeli sorusunun en önemli cevaplarından biri de tutulacak dairenin niteliğidir. Buna göre;

 • Daireleri yalnızca internetten değil, birebir olarak da görmelisiniz.
 • Kiralayacağınız evi günün farklı saatlerinde ziyaret etmeli ve evin iç kısmını ve bulunduğu lokasyonun durumunu incelemelisiniz.
 • Yalnızca evin içi değil, yaşayacağınız çevre de önemlidir. Dolayısıyla evin konumunun size uygun olup olmadığını göz önünde bulundurmalısınız.
 • Eğer komşuluk ilişkileri sizin için çok önemliyse, gerektiğinde apartmandaki komşularla da tanışmalısınız.
 • Kiralayacağınız evle ilgili önceden sorular hazırlamalı ve bu konuda emlakçı ya da ev sahibi ile detaylı bir görüşme yapmalısınız.
 • Evde tamir edilmesi gereken bir yer olup olmadığı konusunda kontrol sağlamanızda da fayda var.

Kontratı dikkatli incelemeden imzalamayın

Evi kiralamaya karar verme aşamasında bir diğer önemli nokta da, yapacağınız kontratın içeriğidir. Elbette bazı ev sahipleri kontrattan yana olmayabilir. Bu gibi durumlarda mutlaka kontrat yapmak istediğinizi belirtmeli, aksi bir söylemde ise evi kiralamaktan kaçınmalısınız. Kontratta ise şu noktalara dikkat etmelisiniz;

 • Kira artış oranı sözleşmede belirtilmeli
 • Evi teslim alma ve teslime etme şekilleri sözleşmede yer almalı
 • Depozito ve masraflar belirtilmeli
 • Apartman aidatı sözleşmede yer almalı
 • Ortak alanların kullanımı ile ilgili detayları sözleşmede bulunmalı
 • Kira tutarı, ödeme zamanı ve evin teslim koşulları gibi detaylar mutlaka sözleşmede bulunmalı
 • Evde herhangi bir eksiklik varsa bu durum sözleşmeye eklenmeli

Tüm bunlara bakıldığında ev alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabı aslında oldukça açıktır ve ev alma aşamasında sizleri doğru şekilde yönlendirebilir. Dolayısıyla iyi bir araştırma yaparak, aynı zamanda planlı bir şekilde ilerleyerek siz de idealinizdeki kiralık daireyi bulabilir, emapark.com üzerinden daire bulma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Top