Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Yazlık Ev Ne Demek?

Yazlık Ev Ne Demek?

Kent Dışında Dinlenmek İçin Gidilen İkincil Konut!

Bir kişinin ya da ailenin, genellikle kent dışında ve yörekentlerde bulunan, yaz aylarında dinlenmek için gidilen kaldığı ikincil konut.

Son zamanlarda bir yazlık ev satın almak istiyor veya böyle bir araştırma yapıyorsanız, soracağınız birçok soru olacaktır. Alternatif olarak, göz önünde bulundurmadığınız birçok nokta olabilir. Yazlığınız nerede olacak? Hangi yazlık ev sizin için en uygunu, gelecek planlarınız neler? Bu nedenle, yazlık ev alırken nelere dikkat etmeniz konusunda sizlere faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir içerik hazırladık.

Nasıl Kullanacağınıza Karar Verin 

 İyi düşünülmesi gerekilen en önemli nokta yazlık eviniz nerede olacağıdır. İlk adım; doğru bir bütçe ile satın alacağınız evinizin ihtiyaçlarınızı karşılamasıdır. Evinize ne sıklıkla gideceksiniz? Çok uzun süreli konaklayacak mısınız? Bahçeli, sakin bir villa mı? Küçük bir daire mi? Gerçekten ihtiyaç duyduğunuz şeyi bilmeniz gerekir. Çocuklarınız büyüdükçe aile tatilinden de memnun kalacaklar mı? Yatırım amaçlı mı yoksa kendiniz ve aileniz için mi?

Plaja Ve Denize Olan Mesafesi 

Yazlık ev alırken genelde denize ve plajlara yakın yerlerde bulunan evler çok daha rağbet görmektedir. Bazı kişiler bunu tam tersini de elbette tercih etmek isteyebilir. Ancak şüphesiz ki bulunduğunuz bölgedeki plajların ve denizin temizliği, genel görünümü ve keyifli olup olmadığı önemlidir. Yaz sıcaklarında serinlemek, güneşin tadını çıkarmak, akşamları ise yakamoz eşliğinde dostlarınızda ve ailenizle keyifli vakit geçirmek, denizin sesini dinlemek her yazlıkçının istekleri arasındadır. Asıl önemli olan, konut tercihlerinizi yaşam tarzınıza uygun halde olmasıdır.  

Yatırım için Akıllıca mı? 

Eviniz yatırım için uygun mu? Herkes, ister sadece yazları gidebileceğiniz bir ev olsun ister emeklilik günlerinizi geçireceğiniz sıcak bir yer. Kişi gayrimenkulünün değerinde artış olsun ister. Deneyimli ve başarı gayrimenkul danışmanları ile görüşmeniz bu konudaki en önemli hususlardan biridir. Danışmanlar sizin bütçenize göre yatırıma en uygun bölgelerdeki evleri bulacaklardır. Doğru gayrimenkul danışmanı ile iş birliği yapmanın mutlaka artıları olacaktır. Evinizin değeri maliyetten yüksekse, yaptığınız yatırımdan kâr elde edersiniz. Evinizi başkalarına kiralamaktan güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz yazlık eviniz hafta sonları veya tüm yaz tatillerinizi geçirebileceğiniz bir yer olabilir. Aksi takdir de evinizin kötü satış değeri nedeniyle para kaybedebilirsiniz. Ev, değerinden daha pahalıya mal olursa, yatırımınızdan para kaybedebilirsiniz. 

Çevre sizin için uygun mu?  

Kendinizi ait hissettiğiniz bir çevrede zaman çok daha keyifli geçer. Yaşadığınız mekana aşina olmak ve rahat olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Size kendiniz olma özgürlüğünü veren ve çevre sakinleriyle uzun süreli dostluk kurma fırsatını veriyor olması, yaşadığınız sosyal dokunun bir parçası olabilmeniz dikkat etmeniz gereken bir diğer husus olabilir.

Top