Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Minimalizm: İskandinav Tarzı Dekorasyon

Minimalizm: İskandinav Tarzı Dekorasyon

Eğer ev dekorasyonunda modern, sade ve ferah stillerden hoşlanıyorsanız, İskandinav tarzı dekorasyon tam size göre. Soğuk İskandinav ülkelerinden çıkıp bütün dünyaya yayılan bu minimalist tarz, son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler hale geldi. Sizler için derlediğimiz iskandinav tarzı dekorasyon önerileri ile siz de bu trendi kolaylıkla kendi evinize uyarlayabilirsiniz.

İşin sırrı minimalizm

Büyüklerimiz her ne kadar ağır, gösterişli mobilyalardan, dantellerden ve süs eşyalarından kolay kolay vazgeçemese de gençler artık çok fazla eşyaya sahip olmanın yol açtığı psikolojik yükü taşımak istemiyor. Gerçekten de, evinizde çok sayıda gereksiz eşya bulundurmak özellikle temizlik ve taşınma işleri sırasında büyük zorluk yaratıyor. Bunun çözümü ise minimalizmde saklı.

Dekorasyon trendlerini takip ediyorsanız, büyük ihtimalle zaten minimalizm konseptine aşinasınızdır. Bilmeyenler içinse minimalizmin felsefesini şöyle özetleyebiliriz: Az, çoktur! İşte İskandinav tarzı dekorasyonda da minimalizm önemli bir yer tutuyor. Bu stilde, abartıya, göz yoran ıvır zıvırlara yer yok. Onların yerini modern ve işlevsel eşyalar ile sade, fakat çarpıcı dekorlar alıyor. Hiç kullanmadığınız çay-kahve takımlarınızı sergilediğiniz devasa bir vitrin yerine, sık sık okuduğunuz kitap ve dergilerin bulunduğu bir kitaplık, ya da çaldığınız bir müzik aletini koymak gibi.

Fikir yelpazesi bir hayli geniş

İskandinav tarzı dekorasyon denildiğinde akla ilk gelen görüntü beyaz duvarlar ve mobilyalardır. Kuzeyde soğuk karanlık geçen uzun kış günleri, bu stilde beyazın önemli bir yer tutmasının asıl nedeni. Yine de, İskandinav tarzı dekorasyon önerileri elbette sadece beyaz rengi bolca kullanmakla sınırlı değil. Led ışıklar, örgü yastık kılıfları ve battaniyeler, küçük saksılar içinde yeşil yapraklı bitkiler, ahşap zemin ve mobilyalar da fazlaca kullanılan beyazın yarattığı soğuk etkiyi kırmak için birebir. Üstelik, tüm stiller gibi İskandinav stili de her geçen yıl değişiyor ve gelişiyor.

İskandinav tarzı dekorasyonda cesur dokunuşlar artık serbest

Genel olarak İskandinav stilini beğeniyor, ancak eviniz için daha yaratıcı fikirler arıyorsanız, merak etmeyin. Son zamanlarda İskandinav stiline daha cesur ve hareketli detaylar eklemek oldukça revaçta. Örneğin, renkler artık sadece siyah ve beyazla sınırlı değil. Nötr renklerin hakim olduğu bir odaya, rengarenk tablolar, duvar kağıtları, halı veya kilimlerle hareket katabilirsiniz. Geleneksel detaylardan vazgeçemiyorsanız, antik görünümlü bir halı ve vitrinle, stilinin o rahatlatıcı havasını kaybetmeden, ilgi çekici bir zıtlık yaratabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, İskandinav evlerinin o modern ve rahatlatıcı havasını elde etmek için kullanabileceğiniz çok sayıda fikir var. Dekorasyonda sadelikten hoşlanırken aynı zamanda yaratıcılığını konuşturmak isteyenler için ideal olan İskandinav tarzı dekorasyon ise kolay kolay unutulacakmış gibi görünmüyor.

Top