Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!.... image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Yeni Nesil Banyo Fayansları

Yeni Nesil Banyo Fayansları

Yeni Nesil Banyo Fayansları

Karakteristik Fayanslar, Seramikler!

Banyo dekorasyonları söz konusu olduğunda en belirleyici ve karakteristik tasarım unsurunun fayanslar olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en büyük nedeni tabii ki banyolarda belli başlı ve genelde birbirinin benzeri olan işlevsel nesneler kullanılması; lavabo ünitesi, duşakabin, küvet, klozet ve banyo dolabı gibi…

Çoğu apartman dairesinde banyoya ayrılan yer çok da geniş olmadığı için, bu tasarım unsurları da çoğunlukla az yer kaplayan ve pratik modellerden tercih ediliyor ve dolayısıyla da çok sıra dışı bir dekorasyon yaratılma şansı da azalmış oluyor. Gelgelelim, fayanslar söz konusu olduğunda seçeneklerimiz neredeyse sınırsız; bu sayede de bugün modern evlerde banyoların estetik görünümlerini belirleyen temel unsurlar haline geliyor fayanslar.

Peki banyo fayanslarında hangi seçenekler var? Banyosunu yenilemek isteyenler için bugün hem duvarlarda hem de zeminde kullanılan birbirinden çarpıcı yeni nesil banyo fayans modellerini derledik… Bakalım siz en çok hangisini beğeneceksiniz!

Karma desenli fayanslar

Önce son yılların en trend modellerinden biriyle başlayalım! Karma desenli fayanslar son yıllarda sadece banyolarda değil, her yaşam alanında bir hayli yaygın olarak kullanılıyor. Lokanta gibi sosyal alanlarda bile karşımıza çıkan bu karma fayanslar da kendi içinde farklı doku ve modellere sahip elbette. Kimisi vintage tarzında desenlere sahip olan fayansların bazıları ise farklı geometrik motiflerle süslü; renklileri de var siyah beyaz yalınlığına sahip olanlar da… Kullanıldıkları banyoları çağdaş ve sofistike bir atmosferle buluşturan bu şık fayanslar daha uzun yıllar yaygın olarak kullanılacak gibi görünüyor.

Altıgen şekilli fayanslar

Fayans denilince aklımıza genellikle ilk olarak kare ve dikdörtgen formlar gelse de, aslında altıgen fayans modelleri de bugünlerde oldukça revaçta. Renk ve desen seçenekleri dörtgen şekilli fayanslar kadar çok olan bu form, kullanıldığı banyolarda çarpıcı ve modern bir doku yaratıyor.

Tekrar eden motifler

Çoğunlukla birden çok fayansın bir araya gelerek estetik ve akıcı bir desen oluşturduğu ve bu desenin tekrarlayarak tüm yüzeyi kapladığı modellerde dizayn edilen fayans dizilimleri hem zeminde hem de duvarlarda harikalar yaratmayı başarıyor. Üstelik bu modellerin altıgen tasarımları da, klasik kare şeklindeki fayanslar üzerinde uygulamaları da bulunuyor. Tercih sizin!

Metro fayanslar

İlk kullanıldıkları yer olan Londra metrosundan adını alan metro fayanslar küçük, yatay dikdörtgenler şeklinde dizilen sade ve geleneksel bir fayans tasarım modelidir ancak ortaya koydukları yalın ve akıcı estetik sayesinde her devrin en trend fayans modellerinden biri olmayı da başarmıştır!

Mermer görünümlü

80’li ve 90’lı yıllarda bir zenginlik göstergesi olan ve o yılların dekorasyon modasını damgasını vuran mermer malzeme, daha modernleşerek ve daha ulaşılabilir ve çağdaş formlarda geri döndü diyebiliriz. Tabii mermerin bakımı da, üretimi de, uygulaması da bugünün teknolojisi ile üretilen seramik fayanslardan çok daha zor ve daha maliyetli. Ama bugün teknolojinin geldiği noktada artık mermeri bire bir taklit eden fayanslar üretiliyor. Mermer görünümlü fayanslar son zamanların en çok tercih edilen banyo fayans modellerinden biri.

Ahşap görünümlü seramik

Tıpkı mermer taklidi seramik fayanslar gibi, ahşap görünümlü seramik fayanslar da bugünün en çok tercih edilen zemin kaplamalarından biri olarak öne çıkıyor. Ahşap içinde bulunduğu her yaşam alanını güzelleştiren, dokusuyla bulunduğu ortama yalınlık ve doğallık katan bir malzeme ancak banyolarda ahşap kullanmak, her ne kadar bugün suya dayanıklı vernikler üretiliyor olsa da biraz riskli ve özel bir bakım istiyor. Ahşap görünümlü seramik fayanslar ise gerçek ahşap dokusundan ayırt edilemeyecek kadar güzel görünüyor.

Dama dizilimi

Siyah ve beyazın bir araya gelerek mükemmel bir kontrast oluşturduğu satranç tahtası görünümündeki dizilim, zamana meydan okuyan ve her devirde trend olmayı başaran modellerden.

Yeni Nesil Banyo Fayansları

Top