Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!.... image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Yatırım Amaçlı Alınan Gayrimenkul de Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatırım Amaçlı Alınan Gayrimenkul de Nelere Dikkat Edilmeli?

Bütçe Konusunda Dikkatli Olunmalı

Kullanım için değil de yatırım için gayrimenkul satın alınıyorsa satın alınacak olan mülk, temel ve acil bir ihtiyaç sayılmayacağından hem bütçe konusunda hem süre konusunda sınırları zorlamamak gerekir. Standartlarınızı aşıp, “İyi bir yatırım yaparak yüksek kâr elde edeceğim.” diye düşünürken yaşam kalitenizi düşürebilir, üstüne borçlu hale gelebilirsiniz.

Bu yüzden eldeki birikimle ev ya da arsa almalı; eğer bu tutar iyi bir yatırım için yetmiyorsa miktarı arttırmak amacıyla biraz daha beklemeniz en doğru seçim olacaktır.

İkinci Aşama: Konum ve Satış Kanalının Belirlenmesi

Hazır birikiminiz gelecek vadeden bir gayrimenkule yetiyorsa ikinci aşama olarak konum ve satış kanalı belirlenmelidir. Yatırım amaçlı alınan bir ev ya da arsanın merkezi konumda olmasından çok, ileride konum durumunun ne olacağı önemlidir. Halihazırda merkezi noktalardaki konut ve arsalar belirli bir değere ulaşmış oldukları için bu tarz noktalara yatırım yapmak maddi açıdan zorlayıcı olabilir ve bu nedenle pek mantıklı değildir.

Bunun yerine; özellikle merkez çevrelerine inşa edilen üniversite kampüslerinin, hastanelerin, konut projelerinin, spor tesislerinin ve benzeri yerlere yakın bölgeler tercih edilmelidir. Böylece uygun fiyata, geleceği olan bir gayrimenkulü satın almış olursunuz.

Emlak alternatifleri söz konusu olduğunda çoğu zaman sahibinden satın almak komisyon ve benzeri masrafları ortadan kaldırdığı için daha avantajlıdır. Ancak bu tarz bir imkana sahip değilseniz ya da farklı bir seçeneğe ihtiyaç duyuyorsanız yatırım açısından başarıya ulaşmış referansları bulunan inşaat firmalarını tercih edebilirsiniz.

İnşaat firmalarının geçmişte yaptıkları konut projelerine, bu konut projelerinin şimdiki değerlerine göz atarak karar verme sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken diğer bir detay ise konut projelerinden ucuza daire almak için sıfırdan projeye dahil olma zorunluluğunuzun bulunmamasıdır. Bazı durumlarda hemen teslim kampanyaları ve proje beklentilerinin kısa sürede gerçekleşmemesinden dolayı da oldukça uygun fiyatlarla daireler satılabilmektedir.

Yatırımlık Gayrimenkul Konusunda Önem Taşıyan Diğer Detaylar

Yatırımlık ev ya da yatırımlık arsa alırken unutulmaması gereken başka önemli bir detay da; konut değerlerinin her zaman düşme veya yerinde sayma ihtimali varken arsalarda ise bu tarz bir durumun çoğu zaman söz konusu olmamasıdır. Bu yüzden konuta yatırım yaparken arsaya oranla daha dikkatli olunması gerekmektedir.

Ev veya arsaya yatırım yaparken dikkat etmeniz gereken detaylar doğrultusunda gayrimenkul fiyatlarına göz atmak ve size uygun olan seçeneği kolayca bulmak için emapark.com ve emapark.az ‘ı ziyaret edin.

Top