Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
Oturacağınız Ev Seçilmeden Önce Kendinize Bu Soruları Sorun!

Oturacağınız Ev Seçilmeden Önce Kendinize Bu Soruları Sorun!

İster kiralamak için olsun ister satın almak için olsun yaşayacağınız evi seçerken zorlanmanız son derece doğaldır. Böylesi bir durumda hem kendiniz hem de aile üyeleriniz için en doğru kararı vermek istersiniz. Oturacağınız evi seçerken dikkat edilmesi gerekenler kişiden kişiye farklılık gösterse de her insan huzuru, konforu ve rahatlığı bulacağı bir evde oturmak ister. Bunun için oturacağınız evi seçerken kendinize öncelikler ve beklentiler listesi hazırlayabilirsiniz.

Oturacağınız evin ulaşım yönünden rahatlığına dikkat edin

Özellikle kalabalık büyük şehirlerde insanlar zamanlarının önemli bir bölümünü evden işe veya işten eve ulaşabilmek için trafikte geçirmek zorunda kalırlar. Yorgun vaziyette çıktığınız işten bir an evvel sıcak evinize varmak istersiniz. Buna karşılık eviniz lokasyon olarak ana ulaşım ağlarının dışında veya şehir içinde yoğun trafiği bitmeyen bir bölgede ise bu sorunu yaşamaya devam edersiniz. Bu sebeple oturacağınız evi seçerken evin kolay ulaşılabilir bir mevkide oluşuna önem vermelisiniz. Evinizin iş yerinize yakın olmasına dikkat etmek de sizin için iyi bir fikir olabilir. Bu sayede trafikte boşa akıp giden zamandan tasarruf edebilir, aynı zamanda trafik stresinden de kurtulmuş olursunuz.

Oturacağınız evin ihtiyaçlarınızı karşılamasına dikkat edin

Geniş bir ailesi olan kişilerin daha geniş bir evde daha huzurlu yaşayacakları düşünüldüğünde, buna uygun bir ev seçmeniz yararlı olacaktır. En iyi döşenmiş, gösterişli evler bile sizin için yeterli olmayacak bir büyüklükte ise o evde aradığınız konforu bulmakta zorlanmanız kaçınılmaz olur. Genişlik kadar otopark, yeşil alan, spor salonu, yüzme havuzu, güvenlik gibi sosyal donatıların da ihtiyaç listenizde olup olmadığını değerlendirmeniz gerekmektedir. Çocuklu aileler için bu sosyal donatıların daha önemli olduğu göz önünde tutularak oturacağınız evi seçmenizde fayda var. Unutmayın ki evinde mutlu aile bireyleri olmadan sizin de o evde aradığınız mutluluğu bulmanız kolay olmayacaktır.

Oturacağınız evin sosyal alanlara yakınlığına dikkat edin

Ev seçerken evin kişisel ihtiyaçlarınıza cevap vermesi, ulaşım yönünden rahatlık sunmasının yanında evin sosyal alanlara yakınlığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Evinizin aile üyelerinizle yürüyüşler yapabileceğiniz parklara, bir hafta sonu film izlemek için rahatlıkla ulaşabileceğiniz sinema salonuna, alışveriş yapabileceğiniz bir alışveriş merkezine yakın oluşu hayatınızı kolaylaştıran detaylar arasındadır. Küçük gibi görünen bu detaylar yaşadığınız evde sizin için büyük birer huzur kaynağı olabilir. Her insanın ihtiyaç ve tercihleri farklı olacağından, oturacağınız evi seçerken öncelikle beklentilerinizi aile üyelerinizle birlikte oluşturup kararlaştırmanızda fayda var.mornot.com

Top