Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!.... image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Modern Şık Salon Dekorasyonlarına 7 Çarpıcı Örnek

Modern Şık Salon Dekorasyonlarına 7 Çarpıcı Örnek

Modern Şık Salon Dekorasyonlarına 7 Çarpıcı Örnek

Salonlar evlerimizin en merkezi, en gözle görülen yerleridir. Hane halkının hemen her tür yaşamsal faaliyeti bir evin salonunda odaklanır ve bir yönüyle de o salona biçimini verir. Salonun dekorasyonu, renk tercihleri, yerleşimi gibi faktörler de keza ev halkının yaşam kalitesi üzerinde dolaysız bir etkiye sahiptir ve tam da bu yüzden sandığımızdan çok daha önemlidir.

İyi ve üzerine düşünülmüş bir dekorasyona sahip, her yönüyle şık ve iç açıcı bir salon, oradan geçirilen vaktin kalitesini herkes için belirgin biçimde arttıracaktır. Bu yazımızda sizler için modern ve şık salon dekorasyonu örneklerini bir araya getirdik. Kendi eviniz için de esinleyici olacak bu seyirlik salonlara gelin biraz daha yakından bakalım.

1- Mavi, aklım sende

Modern bir salon dekorasyonu nasıl olmalı sorusuna son derece yalın ve bir o kadar şık bir yanıt niteliğindeki bu salon, her açıdan konforlu bir yaşam alanı sunuyor. Açık mavinin sıcak bir hava kattığı iki geniş koltuk ve onlara eşlik eden masif ahşap ile metali buluşturan iki büyük orta sehpa, salonun rengini belirleyen ana unsurlar olarak öne çıkıyor.

2- Özel tasarım mobilyalar

Bir evin dekorasyonu için özel olarak tasarlanan ve üretilen mobilyalar, hazır fabrikasyon mobilyalarla kıyas dahi kabul edilemeyecek bir estetik ve kalite sunarlar. El işçiliğine dayanan ve ilgili evin özgün unsurlarına uygun olarak üretilen bu mobilyalar her ne kadar bir miktar daha maliyetli olsalar da bunun hakkını fazlasıyla verirler. Bu salonun bir duvarını boydan boya kaplayan dolap ve TV ünitesi, ne demek istediğimizi tek söz sarf etmeden anlatmayı başarıyor.

3- Benzersiz loft şıklığı

Loft tipi evler Avrupa ve Amerika’da uzunca bir süreden beri özellikle şehir merkezlerinde yaygın olsa da, ülkemizde ancak on yıl kadar bir geçmişe sahipler. Buna karşın yeni nesil konut projeleriyle bu iddialı şehir evleri hızla yaygınlaşıyor. Ferah bir iç hacim kullanımının ön planda olduğu loftlarda salonların yeri de ayrıdır. Bu salon bu özel konumun hakkını vermeyi fazlasıyla başarıyor.

4- Düşük profilli mobilyalar

Yüksek tavanlar bir evin kalitesini her anlamda arttırır ve bu türden bir niteliğin pek de fazla alternatifi olduğu söylenemez. Ancak evinizin tavan yüksekliği sizi tatmin etmiyorsa düşük profilli mobilyalar tercih ederek daha ferah bir ortam temin edebilirsiniz. Üstelik bu şekilde salonunuz çok daha modern bir görünüme kavuşacaktır.

5- Küçük bir salon, büyük bir enerji

Kentler büyüdükçe mekânlar küçülüyor. Zira büyüyen kentler aynı zamanda artan nüfus, haliyle artan konut ve her türden hacim ihtiyacı anlamına geliyor. Sonuç olarak da evlerimiz küçülüyor, daha doğrusu yeni nesil konutlarda bir küçülme eğilimi mevcut. Modern mimarinin önemli konu başlıklarından biri olan bu meseleyi, modern bir dekorasyonla minimize etmek mümkün. İşte bunu mükemmel biçimde başaran bir salon örneği.

6- Az, çoktur

“Less is more” ilkesi, tasarımın pek çok farklı alanında kendine çokça taraftar toplamayı başaran minimalist bir anlayışı temsil ediyor. Bu ilkenin doğru uygulanması dekorasyonda da oldukça iddialı ve başarılı sonuçlar ortaya koyabiliyor. Oldukça az sayıda eşyayla dekore edilmiş ve çok ferah bir havası olan bu salonun bu ilke etrafında tasarlandığı söylenebilir.

7- Modern bir klasik

Modern bir dekorasyon her zaman için son moda mobilyaların, en trend renklerin bir araya gelmesiyle oluşturulmaz. Klasik bir tarzı modern bir dekorasyona yedirmek de pekâlâ mümkündür. Aynı şekilde, klasik demek, bin yıldır aynı şeylerin tekrarı olan donuk bir tasarım demek değildir. Kahverengi tonlarını muhteşem bir şekilde bir araya getiren bu salon, modern bir klasiğin nasıl olabileceğine ilişkin özlü ve güçlü bir ders niteliği taşıyor adeta.

Modern Şık Salon Dekorasyonlarına 7 Çarpıcı Örnek

Top