Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Moda Kavramı, Ev Dekorasyonunda Çeşitli Sezonluk Trendlerin Benimsenmesini Sağlıyor!

Moda Kavramı, Ev Dekorasyonunda Çeşitli Sezonluk Trendlerin Benimsenmesini Sağlıyor!

Tekstilden kozmetiğe, aksesuardan beslenme alışkanlıklarına kadar hayatın hemen her alanında dönemsel eğilimleri beraberinde getiren moda kavramı, ev dekorasyonunda da çeşitli sezonluk trendlerin benimsenmesini sağlıyor. Son yıllarda ev dekorasyonunda endüstriyel üretimin getirdiği tekdüzelik, el yapımı aksesuarlarla giderilmeye çalışılıyor. Geleneksel motifler modern parçalarla harmanlanıyor.

Mutfaklarda Vintage Esintiler

Geçtiğimiz yıllarda mutfak dekorasyonuna hakim olan minimalist ve endüstriyel yaklaşımlar, yerini nostaljik unsurlara bırakıyor. Baştan sona bembeyaz döşenen mutfaklar, renkli eşyalarla canlanıyor. Vintage modası, tıpkı giyim alanında olduğu gibi dekorasyonda da trendler arasına giriyor. Çiçek baskılı mutfak perdeleri ve masa örtüleri, duvarlara monte edilen renkli raflar, puantiye detaylar dikkat çekiyor.

Retro tasarımlarla hareketlenen elektrikli mutfak gereçleri ve beyaz eşyalar giderek yaygınlaşmaya başlıyor, 1950’lerin renkli fırın ve buzdolapları modern fonksiyonlarla geri dönüyor. Geniş depolama alanıyla işlevselleştirilen mutfak adaları, masa ve tezgah olarak kullanılıyor.

Salonda Beyazın Hakimiyeti Sona Eriyor

Uzun yıllardır ferahlığı ve asaletiyle modern dekorasyon trendleri arasındaki popülerliğini sürdüren beyaz mobilyalar yavaş yavaş renklenmeye başlıyor. Koltuk, halı ve dekoratif eşyalarda yeşil, turuncu, haki ve bej tonları tercih ediliyor. Otantik çizgilerle buluşan modern tasarımlar ortama daha sıcak ve samimi bir hava katıyor.

Mobilyalarda doğal, işlenmemiş ahşap görüntüsü popülerlik kazanıyor. Abiye koltuk takımları ve country tarzdaki vitrinler sadeleşiyor. Aykırı renklere sahip koltuklar, örgü koltuk şallarıyla hareketleniyor. Televizyona odaklanan koltuk düzeni terk ediliyor, koltuklar birbirlerine bakacak şekilde konumlandırılıp sosyalleşme odaklı bir yerleşim benimseniyor.

Son yıllarda en sevilen trendler arasında gösterilen düz renkli ve geometrik desenli halılar, yerini el dokuması kilimlere ve antika görünümlü halılara bırakıyor. Zeminde, ortamı olduğundan daha büyük ve ferah gösteren, sıcak tonlardaki geniş parkeler kullanılmaya başlıyor. Duvarlardaki niş uygulamaları modern aydınlatmalarla belirginleştiriliyor. Geniş mekanlarda pastel renkli duvar kağıdı kullanımı yaygınlaşıyor.

Pencere Önlerinde Okuma ve Dinlenme Köşeleri Oluşturuluyor

Okuma köşeleri, ev dekorasyon trendleri arasındaki popülerliğini korumaya devam ediyor. Alçak divanların üzerine yerleştirilmiş kırlentler veya yere döşenmiş yumuşak minderlerle ortama sıcak bir atmosfer sağlayan bu köşeler biraz daha genişletilerek yaşam alanlarına dönüştürülüyor. Sandalye tip berjerler ve renkli puflarla oturma odasına dahil edilen okuma köşeleri, cibinlikle süslenerek bohem bir görünüme de kavuşturulabiliyor.

Ev dekorasyon modasında doğal aydınlatma önem kazanıyor. İnce, açık renkli perdelerle ortama daha fazla güneş ışığının girmesi sağlanıyor. Aromatik mumlar süs eşyası olmaktan çıkıp aydınlatma amaçlı kullanılmaya başlıyor.

Top