Temanızı Özelleştirin

Renginizi Seçin

For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul, İstersen Mağaza Aç Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

Reklam
image
Fırsat
image
Minia Kıbrıs Minyatür Müzesi

Minia Kıbrıs Minyatür Müzesi

Minia Kıbrıs minyatür müzesi, 2015 yılında Tatlısu Belediyesi tarafından Kuzey Kıbrıs‘ın birçok tarihi ve turistik yapısının minyatürünün bulunduğu müze açılmıştır. Minia Kıbrıs Açık Hava Müzesi, bin yıllık eski bir müze olan Panayia Pergaminiotissa’ya ait olan bir alana inşa edilmiştir.

25 farklı Kıbrıs eserinin minyatür versiyonları burada sergilenmektedir, Girne Kalesi, Lefkoşa’daki Selimiye Camii ve Apostolos Andreas Manastırı bu kilise bahçelerinde sergilenmektedir ve gelecekte daha fazla minyatür yapılması planlanmaktadır.

Minia Kıbrıs müzesinde; Gönendere Camisi, Sınırüstü Camisi, Salamis Antik Tiyatrosu, Hala Sultan Camisi, Selimiye Camisi, Büyük Han, Venedik Sütunu, Apostolos Anderas Manastırı, ST. Barnabas Manastırı, Arab Ahmet Camisi, Girne Kapısı, Girne Kalesi, Derviş Paşa Konağı, Tatlısu Harnup Ambarı ile Tatlısu Su Değirmeni’nin minyatürleri görülebilecek.

Top