Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Kitap Okuma Alışkanlığı Nedir, Nasıl Elde Edilir ?

Kitap Okuma Alışkanlığı Nedir, Nasıl Elde Edilir ?

Kitap okuma alışkanlığı, oyun oynamak, yemek yemek kadar doğal bir alışkanlık gibi kazandırılmaya çalışılabilir. Çocuğa geçiştirilecek bir zaman dilimi, bir zorunluluk olarak yansıtılmamalıdır.

1. Ev kitaplığı oluşturun

Çocuğunuz için, onun erişebileceği, istediği zaman kendi kitap alıp bırakabileceği, minik bir kütüphane oluşturun. Kitaplık olarak kullanacağınız bu bölüme uğramak için nedenler yaratın.

2. Ailece okuyun, buna zaman ayırın

Herkesin elinde birer kitap, kitapların ne kadar iyi arkadaşlar olduğundan konuşabilir ve beraber zaman geçirmenin tadına varabilirsiniz.

3. Çocukken kendi okuduğunuz kitapları önerin

Çocuklar, anne ve babalarının kendileri gibi küçükken nasıl olduğu ile oldukça ilgilidirler. Kitap kahramanları hakkında konuşmak, tartışmak kitap okuma saatlerini daha keyifli kılacaktır.

4. Sürükleyici çocuk hikaye kitapları çocuğunuzu etkileyecektir

Çok satan, hatta filme uyarlanmış çocuk hikaye kitapları iyi bir alternatif olabilir. Ona, okuyacağı kitabın çizgi film afişini gösterebilir ve bitirdikten sonra birlikte izleyeceğiniz müjdesini verebilirsiniz.

5. Dinleyin

Diyelim size bir karakter hakkında veya arkadaşının okuduğu bir kitap hakkında konuşmaya başladı. Başınızdan savarsanız onu küstürebilirsiniz. Siz dinledikçe, sorular sordukça doğru yolda olduğunu, onu onayladığınızı hissedecek ve kitap okumaya devam edecektir.

6. Dışarıda ailece kitapçılara uğrayabilirsiniz

Çocuk hikaye kitapları ve okul öncesi kitapları raflarını birlikte inceleyin. Sevdiğiniz bir kitapçı olsun ve düzenli ziyaret edin.

7. Kitap hediye edin

Doğum günü veya sürpriz bir hediye zamanı! İlgisini çekebilecek, kitap okuma alışkanlığı için destek olabilecek kitaplar hediye edin.

Top