Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Kat Mülkiyet Tapu Ne Demek?

Kat Mülkiyet Tapu Ne Demek?

Tamamlanmış bir binanın, kat, daire, iş bürosu, dükkan, mağaza, depo, mahzen gibi ayrı ayrı ve başlı başına kullanılmaya elverişli bölümleri üzerinde kurulan ve arsa payı ve ana gayrimenkuldeki ortak yerlerle bağlantılı olan özel bir mülkiyet hakkı olarak biliniyor.

Bu şekilde inşa edilen yapının bağımsız bölümleri için kat mülkiyeti tapusu alınabiliyor. Kat mülkiyeti tapusu almak için malikleri bir dilekçe ve gerekli diğer belgeler ile Tapu Müdürlüğüne başvuruyorlar.

Kat mülkiyeti tapusu almak için gereken belgeler:

1 – Yapı kullanma izni

2- Anagayrimenkulün ön ve arka cephelerini ve mümkünse yan cephelerini gösteren, en az 13×18 büyüklüğünde ve doğruluğu belediyece tasdikli bir fotoğraf;

3- Her bağımsız bölümün arsa payını, kat, daire, iş bürosu bunların birden başlayıp sıra ile giden numarasını, varsa eklentisini gösteren ve ana gayrimenkulün maliki veya bütün paydaşları tarafından imzalanmış noterden tasdikli liste;

4- Bağımsız bölümlerin kullanılış tarzına, birden çok yapının varlığı halinde bu yapıların özelliğine göre 28 inci maddedeki esaslar çerçevesinde hazırlanmış, kat mülkiyetini kuran malik veya malikler tarafından imzalanmış bir yönetim planı.

Belgelerin eksiksiz olması halinde binanın iskan belgesinin kontrol edilmesiRuhsat eki mimari projeler ile kat mülkiyeti projelerinin incelenmesiProblem olmaması halinde harcın hesaplanarak vatandaşın ödeme için gelir birimine gönderilmesiDekont alınması halinde kat mülkiyeti projelerinin onaylanarak bir nüshasının resmi yazı ile birlikte tapu sicil müdürlüğüne gönderilmesiTapu dairesinde mülkiyet tapusunun alınması gibi süreçlerden geçilerek başvuru onaylanıyor.

Top