Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!.... image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Ekonomik Bir Şekilde Mutfağınızı Nasıl Yenileyebilirsiniz

Ekonomik Bir Şekilde Mutfağınızı Nasıl Yenileyebilirsiniz

Ekonomik Bir Şekilde Mutfağınızı Nasıl Yenileyebilirsiniz

Mutfaklar evlerin en sık kullanılan yaşam alanlarının başında geliyor. Özellikle kalabalık ailelerde mutfaklar neredeyse günün her saati aktif bir şekilde kullanılıyor. Bu yüzden de yeni taşınacağımız evi seçerken ilk dikkat ettiğimiz oda mutfaklardır. Mutfağını beğenmediğimiz bir eve kolay kolay ısınamayız.

Mutfaklar bu kadar önemli ve sık kullanılan yaşam alanları olunca diğer odalara nazaran daha çabuk eskiyor ve yenilenme ihtiyacı duyuyor elbette. Ama bir mutfağı baştan aşağı yenilemek de bir hayli masraflı ve zahmetli bir süreç. Peki kısıtlı bir bütçeyle, kırıp dökmeden ve ustalara başvurmak zorunda kalmadan mutfağınızı nasıl baştan yaratırsınız? İşte hem sizi hem cebinizi yormayacak pratik mutfak dönüşüm fikirleri…

Tertemiz ve ışıl ışıl duvarlar

Her odada olduğu gibi, mutfaklarda da en hızlı kirlenen, lekelenen ve eskiyen yüzeyler duvarlardır ve kirli ve eskimiş boyalı duvarlar her zaman içeriyi olduğundan daha kasvetli ve kötü gösterir. Mutfağınıza yeni ve taze bir atmosfer katabilmek için yapabileceğiniz ilk ve en pratik şey, duvarları boyamak olacaktır. Özellikle çarpıcı tonlarda açık ve parlak renkler kullanırsanız, mutfağınızda iç açıcı ve ferah bir yenilik hissi oluşacaktır. Mutfak duvarlarındaki boya iyi durumdaysa sıkı bir duvar temizliği bile içerideki havayı dönüştürmeye yeter.

Dolap kapakları

Artık çoğu evde hazır mutfaklar kullanılıyor ve hazır mutfak modelleri bugünün teknolojisi ile bir hayli çeşitlense de, yenilerken bize avantaj sağlayan standart boyutlarda üretilen mutfak ünitelerine sahip oluyorlar. Yani mutfak dolaplarınızı yenilemek için tüm dolapların sökülüp yenilerinin takılmasına gerek yok. Standart boyutlardaki mutfak dolap ve çekmecelerinizin yalnızca kapaklarını değiştirerek tasarımlarını yenileyebilirsiniz.

Kulplar ve küçük ayrıntılar

Unutmayın ki iyi bir dekorasyonu belirleyen ana unsur ince detaylardır. Bu ince detaylar farklılaştığında da söz konusu mekan tahmin edilenden çok daha fazla değişir. Mutfak dolap ve çekmecelerinin sıradan görünümlü eski kulplarını yapı marketlerden kolaylıkla bulabileceğiniz şık kulplarla değiştirmek hem çok kolay, hem de çok şık yenilik fikirlerinden sadece biri. Aslında yapmanız gereken tek şey mutfağınıza gidip bu tip küçük ayrıntıları kontrol etmek ve neleri değiştirebileceğinizi düşünmek. Buzdolabı magnetlerinizi yenilemek bile mutfağınızı ferahlatan bir hamle olacaktır inanın.

Dolapları boyayarak yenilemek

Eski mutfak dolaplarınıza yeni bir görünüm kazandırmanın bir başka çok ekonomik yolu elinize fırça ve boyayı alıp işe girişmek olabilir! Birbirinden güzel renklerle dolaplarınızı istediğiniz gibi boyayabilirsiniz.

Batarya & musluklar

Küçük ayrıntılardan biri gibi gelebilir, ama aslında hiç de öyle değil. Fark etmeseniz de mutfağınızın merkezini lavabo ve batarya ünitesi oluşturuyor çünkü her yapılan yemek ve her bulaşık ve temizlik oradan mutfağa yayılıyor. Dikkat ederseniz mutfağınıza girince gözünüzün ilk gittiği yer lavabo ünitesidir. Yani bu kısım hem fonksiyonel açıdan en önemli kısım, hem de estetik açıdan en çok dikkat çeken kısım. Haliyle mutfağınızdaki eskimiş bataryayı değiştirmek ve yeni nesil musluklar tercih etmek hem kullanışlı bir lavabo ünitesi ortaya çıkaracak, hem de mutfağınıza taze bir estetik katacaktır.

Işıklandırma

Aydınlatma sistemleri her oda için çok önemli dekorasyon unsurlarıdır; dekorasyonu, mobilyaları ve aksesuarları vurgulayan, aktif olarak kullanılan mutfak gibi dinamik yaşam alanlarında kullanım kolaylığı sağlayan ve çok şey değiştirebilen bir ögedir aydınlatma. Mutfağınızdaki tezgah üstü, dolap içi ve genel ışıklandırma ünitelerini yenileyerek daha ışıl ışıl ve aydınlık bir ortam ortaya çıkarırsanız içerisinin bir hayli ferahlayacağını da göreceksiniz.

Ekonomik Bir Şekilde Mutfağınızı Nasıl Yenileyebilirsiniz

Top