Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Doğru Dekore Edilmiş Bir Banyo İle Küçük Banyoları Daha Kullanışlı Hale Getirebilirsiniz!

Doğru Dekore Edilmiş Bir Banyo İle Küçük Banyoları Daha Kullanışlı Hale Getirebilirsiniz!

Doğru dekore edilmiş bir banyo, günün yorgunluğunu ve stresini atmanıza yardımcı olurken, aynı zamanda keyifli bir temizlik rutini oluşturmanıza imkân tanır. Dekorasyon açısından çok fazla özen gösterilmeyen banyolar, aslında yaşam alanlarına şıklık ve işlevsellik katan en önemli mekânların başında gelir.

Banyonun sahip olduğu kullanım alanı, işlevsel bir alan oluşturmak için temel faktör olsa da, doğru tercihlerle küçük ve dar banyolarda da daha geniş ve ferah bir görünüm elde etmek mümkün olur. Eğer siz de banyonuzun küçük olduğunu düşünüyorsanız, birkaç usta dokunuşla daha kullanışlı ve ferah bir alana kavuşabilirsiniz.

Depolama Alanları Yaratın

Küçük ve dar banyoların en büyük sorunlarından biri yeterli depolama alanının olmamasıdır. Bu doğrultuda, fonksiyonel ürünler ile daha kullanışlı banyolar elde etmek mümkün olur. Duvarlara yerleştirilen raf sistemleri, banyonuzu daha geniş gösterirken, eşyalarınız için depolama alanı sağlayarak daha işlevsel bir mekân yaratır. Yanı sıra lavabonuzun alt bölümünde kullanacağınız raf sitemleri ile kullanım alanını arttırabilirsiniz.

Banyodaki ölü köşeleri değerlendirmek amacıyla kullanılan raflar, kullanışlı alanlar için akılcı çözümler arasında yer alır. Bu açıdan, klozet üstü ya da kapı arkasında kullanılacak dolap biçiminde raflar ile banyo malzemeleriniz için saklama alanı elde edebilirsiniz. Çamaşır makineniz banyo içerisindeyse, makine üstü dolaplarını kullanarak, temizlik malzemeleri ve havlularınız için yer açabilirsiniz. Ayrıca, aynanızın üst bölümüne yerleştireceğiniz raf ile de kişisel bakım malzemeleriniz için estetik bir alan oluşturabilirsiniz.

Doğru Aydınlatmaları Kullanın

Küçük banyoları geniş göstermek için dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de banyonun ihtiyaç duyduğu ışığı sağlayabilmektir. Bu açıdan, kullanışlı banyolar için farklı aydınlatma seçeneklerinden yararlanmak uygun olacaktır. Aydınlatmada tercihinizi beyaz ışıktan yana kullanmak, ortamın ışığı daha fazla yansıtmasını sağlar.

Tavanda kullanılan temel aydınlatmalara ek olarak dolap üzeri ve dolap altları için tercih edeceğiniz niş aydınlatmaları, daha aydınlık bir görünüm sağlarken, aynı zamanda kullanım sırasında kolaylık da sağlayacaktır. Ayna kenarlarında kullanılan aplikler, kişisel bakımınız için gereken ışık miktarını dengelerken bir yandan da alanı daha geniş gösterecektir.

Minimal Mobilyalara Yer Açın

Küçük ve dar banyolarda kullanım alanının sınırlı olması, mobilya seçimini daha önemli hale getirir. Bu nedenle, küçük alan boyutlarına uygun banyo mobilyalarını seçmek gerekir. Aksi halde, eşya kalabalığı sonucu sıkışık ve boğucu bir görünüm oluşur ve hareket etmek zorlaşır. Banyo için vitrifiye, lavabo, duşakabin ve dolap seçiminde, estetikten önce işlevselliği ön planda tutarak tercih yapmak gerekir. Küvet yerine duvara monte edeceğiniz duşakabin daha fazla hareket alanı sağlar. Duşakabinde şeffaf camların tercih edilmesi alanın bölünmemesi açısından daha uygun olacaktır. Dolap ve lavaboların seçiminde de daha dar ve uzun alternatifleri değerlendirmeniz, banyonuzda en doğru yerleşimi yaparak, daha kullanışlı bir ortam oluşturmanıza olanak tanıyacaktır. Lavabo ve ayna alırken, dolaplı modelleri tercih ederek, hem mobilya ihtiyacınızı karşılayabilir hem de fazladan depolama alanı kazanabilirsiniz.

Aksesuarlarla Banyonuza Hareket Katın

Banyonuzun küçük olması aksesuar kullanamayacağınız anlamına gelmez. Aksine, kullanacağınız doğru aksesuarlarla daha geniş görünen ve kullanışlı bir alana kavuşabilirsiniz. Kapı arkasında kullanacağınız askılar ile havlu, bornoz gibi kişisel malzemeleriniz için hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Yine renkli sabunluk, diş fırçalık gibi bakım ürünlerinizi düzenleyecek aksesuarları duvar raflarınızda sergileyebilirsiniz.

Top