Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Dekorasyonla İlgilenen Herkesin Bilmesi Gereken  Yeni Nesil Trendler

Dekorasyonla İlgilenen Herkesin Bilmesi Gereken Yeni Nesil Trendler

Dekorasyonla İlgilenen Herkesin Bilmesi Gereken Yeni Nesil Trendler

Evinizin kusursuz ve dekorasyon trendlerine uygun olması için yeni nesil trendler. Bu yazımızda dekorasyonla ilgilenen ve yaşam alanlarını güzelleştirmek için çabalayan okurlarımıza profesyonel dekoratör ve mimarların sıklıkla uyguladığı yeni nesil dekorasyon kurallarından bahsedeceğiz. Aslında hepsi çok kolay, pratik ve uygulanabilir…

1.Mix & match

Farklı dönemlere ait tasarımların dekorasyonda bir araya getirilmesinin her zaman kolayca yapılabilecek bir iş olmadığının farkındayız ama bu akım son yılların en gözde dekorasyon akımı oluğu için denemeye değer! Türkçeye Karıştır & uydur olarak çevirebileceğimiz mix&match akımı yalnızca dekorasyonda değil giyim modasında da kendini gösteriyor. Bu akıma göre farklı tarzlar, farklı dönemde üretilmiş mobilya tasarımları, birbirleriyle uyumsuz gibi görünen renkler ve farklı desenler bir araya geliyor ve kontrastın ve farklılığın akıcılığı ile modern bir estetik sunuyorlar.

2.Mobilyasız alanlarda duvarları kullanmak

Evlerimizin her bir metrekaresinde ilgi çekici mobilyalar bulunmuyor elbette. Antre alanları, banyolar, koridorlar gibi mobilyaya ihtiyaç duyulmayan alanları sıkıcı mı buluyorsunuz? O halde duvarları kullanın. Duvarlarda renk ve motifler kullanarak bomboş bir odayı bile ilgi çekici hale getirmek mümkün.

3.Benzersiz, fabrikasyon olmayan ürünler arayın

Bir evi en güzel mobilyalarla donatabilir, en pahalı aksesuarlarla süsleyebilirsiniz… Ama dekorasyonlarda çarpıcılık ögesi her zaman nadir olanın, sıra dışı olanın öne çıkmasıdır. Bunun için her zaman odalarınıza en az bir benzersiz ve fabrikasyon olmayan aksesuar, süs, el işi ürün yerleştirin. Kendi ellerinizle yaptığınız bir resim de olabilir bu, ikinci el dükkanlardan bulduğunuz, artık kullanılmayan çok eski bir sandalye de… Önemli olan, aynı şeyi başka bir mekanda görme ihtimalinizin çok çok düşük olması.

4.Doğallık ekleyin

Evinizin yapay ve sıkıcı bir yaşam alanına dönüşmesini istemiyorsanız mutlaka doğadan bir şeyleri evinize davet etmeniz gerekir. Yeşil bitkiler, vazoda rengarenk çiçekler, dallardan yapılan bir süsü, deniz kabukları ile süslenmiş bir aksesuar… Kısacası size dışarıdaki muazzam doğayı hatırlatacak, o doğadan bir parça olan herhangi bir şey…

5.Konforunuzdan ödün vermeyin

Eskiden estetik ve dekorasyon anlayışı biraz daha farklıymış ama bugünün modern dünyasında artık güzelliği konfor belirliyor. Dolayısıyla evlerimiz için mobilya satın alırken ödün vermememiz gereken ilk şey rahatımız. İki koltuk takımı arasında kararsız mı kaldınız? Daha güzel görünene değil, daha rahat ve konforlu olana yönelin.

6.Yenisini satın almak yerine yenilemeyi deneyin

Bugünlerde hem insanlar, hem ekonomi, hem de dünyamız için toplumsal olarak azaltmaya çalıştığımız şeylerin başında tüketim geliyor. Bunun için de eskiden olduğu gibi mobilya yenilemek yerine eski mobilyaları yenileyerek yeniden kullanmak dekorasyon trendlerinin başında geliyor.

7.İnterneti ve teknolojiyi kullanın

Evinizi dizayn ederken çağımızın nimetlerinden faydalanmak gerek değil mi? Bir mobilya satın alacaksanız, ya da duvar dekorasyonunuz hakkında farklı fikirler arıyorsanız mağazalarda aramak yerine internetin altını üstüne getirerek binlerce fikir ve ürün arasında gezinebilir ve aklınızdaki tasarımı netleştirebilirsiniz.

8.Azar azar dekorasyon

Yeni evlenecek ve sıfırdan ev döşeyecekler hariç, halihazırda yaşadığınız evin dekorasyonunu değiştirmek istiyorsanız size tüm dekorasyonu aynı anda değiştirmemenizi tavsiye ederiz.

Önce bir koltuğu, birkaç ay sonra duvar dekorasyonunu, sonra yemek masasını değiştirirseniz, hem yenilik süreci çok daha uzun sürecek, bu da kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır; hem de dekorasyonda karar vermeniz şeylere yaşam alanlarınız hayatın içinde akarken kendileri karar verecek ve çok daha iyi bir tasarım ortaya çıkacaktır. Kısacası yaşanmışlıkları da dekorasyona katmış olacaksınız. Acele etmeye değmez!

Dekorasyonla İlgilenen Herkesin Bilmesi Gereken Yeni Nesil Trendler

Top