Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Balkon Çiçekleri İle Baharı Evinizde Yaşayın..

Balkon Çiçekleri İle Baharı Evinizde Yaşayın..

Şehrin Karmaşasından Yoğunluğundan Uzak Alan, Balkonlarınızı Çiçek Tarlalarına Dönüştürünüz!

Evlerinizde, şehrin karmaşası ve yoğunluğundan uzak bir alan yaratmak istiyorsanız balkonlarınızı küçük çiçek tarlalarına dönüştürebilirsiniz. Yeşile ve doğaya olan özleminizi açık ya da kapalı balkonlarınızda gidermek için yapmanız gereken tek şey balkon çiçekleri ve bakımları hakkındaki önerilerimize göz atmak!

Mis gibi kokar: Itır

Itır, yazdan sonbahara geçerken beyaz ya da pembe renkli çiçekleriyle balkonunuzu güzelleştir. Yeşil ve hoş kokulu yaprakları ise yıl boyunca hiç solmaz, büyümesi devam eder. Haftada bir sulanması yeterli olan ve güneşi çok seven bu bitkiyi kapalı balkonunuzda, doğrudan güneş alan bir yerde solmadan büyütebilirsiniz. Hoş kokulu yapraklarını içeceklerinize ya da tatlılarınıza aroma katmak için kullanabilirsiniz.

Rengârenk açar: Sakız Sardunya

Hem açık hem de kapalı balkonunuzda güneş ışığı alan bir yerde kolayca büyüteceğiniz, çok fazla su istemeyen sakız sardunya, bakımı oldukça kolay bir çiçektir. Beyaz, mor, pembe, kırmızı gibi pek çok renkte açan çiçekleri bahardan yaza kadar güzelliğini sürdürür. Büyüdükçe dalları sarkan bu çiçeği dilerseniz tavandan sarkan saksılara asarak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Hem iç hem dış mekanda: Menekşe

Genellikle mor renkli çiçekleri, yeşil ve hoş kokulu yapraklarıyla tanıdığımız, pek çok balkonu, cam kenarını güzelleştiren menekşe, doğrudan ışık sevmeyen bir bitkidir. Bu nedenle kapalı balkonlar için daha uygun olan çiçeğin suyu toprağının kuruluğuna göre verilmelidir. Toprağı kurudukça yapraklarına değdirmeden oda sıcaklığında su ile sulanmalıdır.

Işık sevmeyen güzel: Zambak

Doğrudan ışık almadan yetiştirilmesi gereken zambak çiçeği, hem sıcak hem de soğuğa dayanıklı olmaması sebebiyle kapalı balkonlar için daha uygundur. Soğanlı bir bitkidir. Haftada bir kez, aynı günlerde ve ölçülerde sulanması gerekir. Sadece yazın toprağının kuruluğuna bağlı olarak 2-3 kez sulanmalıdır.

Cam kenarında da balkonda güzel: Cam Güzeli

Turuncudan mora, beyazdan kırmızıya kadar pek çok renkte açan cam güzeli, açık havayı da güneşi de sever. Bu özelliğiyle açık balkonlarda daha kolay yetiştirebilir ancak kışın soğuktan ve rüzgardan korunmalıdır. Toprağı kurumaya yüz tuttuğunda sulanmalıdır. Su ölçüsünün her sulamada eşit miktarda ve sıcaklıkta olması önemlidir.

Adının hakkını verir: Küpe Çiçeği

Tıpkı sallantılı bir küpe gibi salkım salkım açan küpe çiçeği, en hoş görünümlü balkon çiçekleri arasında yer alır. Sıcağı ve güneşi çok sevmeyen bitkiyi gölgede kalan bir köşede büyütebilirsiniz. Küpe çiçeği gölgede yetiştiğinden suya çok ihtiyaç duymaz. Haftada 1-2 kez çok az miktarda sulanması yeterlidir.

Siz de balkon çiçekleri ile balkonunuza yepyeni bir hava katabilir, doğayı evinize taşıyabilirsiniz.

Top