Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
Antika ile Nostaljik ürün Arasındaki Fark Nedir?

Antika ile Nostaljik ürün Arasındaki Fark Nedir?

Antika ile Nostaljik ürün Arasındaki Fark Nedir?

Bir eşyanın antika olarak tanımlanabilmesi için en az 100 yaşında olması gerekir. Genel olarak konuşursak, ürün 100 yaşından daha eski değilse ancak 20 yaşından fazlaysa , vintage terimine girer.

Antika: En az 100 yıllık bir koleksiyon parçası.

Vintage: 20-99 yaş arası kültürel açıdan önemli, toplanmaya değer bir eşya.

”Estetik veya tarihsel önemi nedeniyle değer verilen hatırı sayılır yaştaki bir nesne”. Antika ticaretinde bu terim, 100 yıldan daha eski nesnelere atıfta bulunur.
Bazı satıcılar bir antika standardını düşürerek 50 yaşın üzerindeki eşyaların antika olarak kabul edilmesi gerektiğine inanıyorlar. Ünlü antika satıcıları, bazı antika satıcılarının 50 yıllık tanım standardı ile antika adı altında koleksiyon satabilecekleri bir noktaya indirdiğini söylüyorlar.

Bu bizi Kolleksiyon kelimesine götürür. Koleksiyon, genellikle yüz yıldan daha eski olan antikalardan ayrılan, yüz yıldan daha eski olmayan değerli nesneleri tanımlayan bir terimdir.

Ancak, “antika”, “vintage ” veya “koleksiyon ” etiketlerinin bir öğenin değeri üzerinde gerçek bir etkisi olmadığı bilinmelidir. Bir öğenin değeri daha çok ona talep olup olmadığına göre belirlenir. Daha yeni bir koleksiyondan çok daha ucuza satılan çok nadir antikalar var, ancak bunun nedeni, nadir antika için talep olmaması ve daha yeni koleksiyon için yüksek bir talep olmasıdır.

Antika pazarından ürün satın almaya gelince, alıcı herhangi bir parayı teslim etmeden önce çok fazla araştırma yapmalıdır. Antika tezgahları, antika dükkanları ve antika alışveriş merkezlerinin bulunduğu bit pazarları bol bol gezmeniz gerekir. Neden değerinden daha fazla para vererek bir antika veya koleksiyon satın alasınız?

Bu nedenle, antikaları koleksiyon ürünleriyle karşılaştırdığınızda, antikalar zamanın testine dayanır. Değerleri sabit kalır. Bununla birlikte, koleksiyonlar bir hevesle daha fazla fiyatlandırılır ve uzun vadeli değerleri oldukça spekülatiftir. Antikaların aksine koleksiyon eşyalarına yatırım yaparken dikkatli olun.

Top