Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Yeni Ev Mi Eski Ev Mi?

Yeni Ev Mi Eski Ev Mi?

Yeni Ev Mi Eski Ev Mi?

Belirli bir bütçeyle ev satın almak isteyenlerin önünde ihtiyaçlarına, ulaşım imkanlarına ve eğitim gereksinimlerine bağlı olarak iki ayrı seçenek bulunuyor. Şehrin merkezinde ulaşımı kolay eski bir ev tercih edilebileceği gibi son dönemde gelişmeye başlayan bölgelerde inşa edilen yeni ve modern evlerden birisi de seçilebilir. Bu iki seçenek arasında tercih yaparken evin yatırım amacıyla ya da kullanım amacıyla alınacak olması en belirleyici özellik olarak ortaya çıkıyor.

Yatırım için Ev Satın Almak

İkinci bir ev satın almak ya da oturulacak olmasa dahi yatırım maksadıyla ev satın almak isteyenler öncelikle bütçelerine uygun bir ev bakmayı mantıklı buluyor. Yaşam standartlarını düşürmeden mevcut birikimini değerlendirmek ya da birikim yapmak istedikleri için ulaşım, eğitim gibi kriterlerden önce hedef bir fiyat belirleyip bu fiyata uygun evlere bakıyor. İkinci kriter olarak da evin değer kazanma ihtimalini göz önünde bulunduruyor.

Şehir merkezi ile yeni oluşan semtlerdeki ev fiyatları karşılaştırıldığında yeni kurulan bölgelerin daha uygun fiyatlara sahip olduğu görülüyor. Gelişmeye başlayan semtlerdeki evler hem daha yeni hem de doğal olarak modern mimarinin izlerini taşıyor. Gelişime açık oldukları için de gün geçtikçe ve şehir büyüdükçe bu semtlerin gerek eğitim gerekse ulaşım açısından farklı imkanlara sahip olacağı da tahmin ediliyor. Bu kriterler üzerinden bakıldığında yatırım maksadıyla ev satın almak isteyenler için gelişmeye açık semtlerde yeni ev almak çok daha mantıklı bir seçenek olarak görünüyor.

Şehir Merkezine Yakın Olmanın Avantajları

Yatırımdan daha çok alacakları evde oturmak isteyenler, araştırmalarını daha çok şehir merkezinde yapıyor. Şehir merkezinin; ulaşım, eğitim ve günlük ihtiyaçların karşılanması bakımından birçok avantajı ve rahatlığı dikkate alınıyor. Bu durumda da faydalanılacak imkanlar ışığında önce oturulabilecek semtler belirlenirken ev fiyatları ikinci plana düşebiliyor. Semt bazında araştırma yapıldığında ev sahibi olmak isteyenler bütçelerine uygun ev bulmak istiyor. Rağbetin yüksek olduğu semtlerde yeni evlerin fiyatları eskilere nazaran daha yüksek olduğu için eski evler tercih edilebiliyor.

Özellikle büyük şehirlerde kentin merkezini oluşturan semtlerde yeni inşa edilmiş bir ev bulmak çok zor olabilir. Bu durumda iş, ulaşım, yakın çevre gibi sebeplerle bu semtleri seçenlerin ise eski ev almaktan başka çareleri kalmayabilir.

Eski Evlerin Tolere Edilebilir Dezavantajları

Eski evlerin yeni evlere göre yalıtım ve dekorasyon açısından dezavantajları bulunabilir. Dekorasyon eksiği ev satın alındıktan sonra bir dekorasyon firması aracılığı ile rahatlıkla giderilebilirken yalıtım ise bina sakinlerinin ortak kararı ile bir dezavantaj olmaktan çıkabiliyor.mornot.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ev satın almak istediğiniz semtlerde, beklentilerinizi karşılayacak özelliklerde, hedeflediğiniz yaş aralığında ve bütçenize uygun fiyatlarla, yatırım veya kullanım maksadıyla alacağınız evi www.emapark.com.adresinden bulabilirsiniz.

Top