Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Yatak Odanızda Renk Tonları  Pastel Mi Yoksa Canlı Renkler Mi Olmalı!

Yatak Odanızda Renk Tonları Pastel Mi Yoksa Canlı Renkler Mi Olmalı!

Yatak odanızda kullanacağınız renk tonları, güne nasıl başlayacağınızı belirliyor. Peki, günün bütün yorgunluğunu yatak odasında bırakıp, yeni bir güne capcanlı uyanabilmek için yatak odası dekorasyonunda hangi renkleri seçmelisiniz? Pastel tonlar mı, yoksa canlı renkler mi?

Renkler, bir odanın atmosferini belirlediği gibi büyüklüğünü de etkiler. Hangi renge ağırlık verirseniz verin, karşıt renklerden birini seçmeniz renk uyumu yaratmanızda kolaylık sağlayacaktır. Pastel tonlar ve canlı renkler arasında yapacağınız seçim, ruh hâlinizi etkileyeceği için karar vermeden önce iyice düşünmelisiniz.

Pastel Renk Tonlarının Büyüsü

Yatak odası dekorasyonunda tercih edeceğiniz pastel tonlar, sade ve modern bir görünümü destekleyecektir. Genellikle romantik ve huzur verici olarak bilinen pastel tonları, yatak odası dekorasyonunda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pastel tonlar, özellikle beyaz renkle renk uyumlu olduğu için kendi tarzınızı yansıtan bir yatak odası yaratma özgürlüğünü elde edebilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonu için kullanılacak olan renk tonlarından pastel tonları tercih ediyorsanız, tüm dekorasyonun gözünüze tekdüze görünmemesi için bazı objelerde canlı renkler kullanmalısınız. Duvara asacağınız bir tablo veya rafınızda duran bir biblonun rengi, bütün odanın atmosferini baştan değiştirebilir ve sıkıcı görünümün aksine daha hareketli bir görünüm sağlayabilir.

Bej ve mavinin göz yormayan tonları birleştiğinde ortaya şaşırtıcı bir görünüm çıkabilir. Toprak renginin bütün tonları, doğal ışık alan yatak odalarında son derece doğal ve huzur verici bir atmosfer oluşturacaktır. Toprak renginin tonları, tıpkı yeşil ve mavi gibi doğal güzellikleri çağrıştırır. Gökyüzünü ve sonsuzluğu çağrıştıran mavi tonlar bütünleştiğinde ortaya iddialı bir görünüm çıkacaktır.

İlham Veren Canlı Renkler

Yatak odanızın renklerinden sıkıldıysanız ve bu renklerin enerjinizi düşürdüğüne inanıyorsanız, yatak odasına canlılık katmanın vakti gelmiş demektir. Rengârenk bir yatak odası, güne daha canlı başlamanızı sağlayacak ve kendinizi gün boyunca daha dinç hissedeceksiniz.

Yatak odası renkleri konusunda cesaretiniz varsa, odanızın bir köşesine yerleştireceğiniz pembe bir koltuk, bütün sıkıcılığı birdenbire değiştirecektir. Aynı şekilde canlı bir sarı renk perde, hele odanız iyi güneş alıyorsa her yerin ışıl ışıl görünmesini sağlayacaktır. Yine de canlı renklerle parlak ve şık bir etki oluşturmak istiyorsanız, dengeyi bozmamak adına bu renkleri az miktarda kullanarak odanın her yerine dağıtmalısınız. Kullanımda aşırıya kaçmamak şartıyla, turuncu ve mavi renkleri bir arada kullandığınızda göz alıcı bir etki elde edebilirsiniz.

İster pastel tonları, ister canlı renkleri tercih edin; her zaman gözünüze eksik gelen bir şeyler olacaktır. Sadece yatak odanızı değil evinizi değiştirip yenileyerek hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz.

Top