Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Stüdyo Evlerde Yatak Odası!

Stüdyo Evlerde Yatak Odası!

Stüdyo evlerde yatak odası genellikle oda ile iç içe geçmiş bir halde olur ve stüdyo evde yaşayanlar evlerini rahatça kullanıp, misafirlerini ağırlamakta sorun çeker. Oysa stüdyo evlerde yatak odalarını daha kullanışlı hale getirerek, küçük evinizi son derece efektif bir hale getirebilirsiniz.

Stüdyo evlerde yatak odası çizgisini çizin

Yatağınızı evin ortasına gelişigüzel bir şekilde yerleştirmek yerine daha köşe bir kısma koyup, pratik ve şık dekoratif ögelerle evin diğer kısımlarından ayırmak doğru bir seçim olur. Dekoratif perde ve paravanlarla yatak odanızı yaratabileceğiniz gibi kitaplığınızı ya da dolabınızı doğru şekilde yerleştirerek de farklı bir bölüm ortaya çıkabilirsiniz.

Paravan yerine ayna kullanırsanız, aynı zamanda evinizi daha büyük göstermeniz ve ayna ihtiyacınızı da ortadan kaldırmanız mümkün oalcaktır.

Evin içerisinde ikinci kat yaratın

Stüdyo evlerde yatak odası için evin kullanılabilir alanını harcamak yerine daha fazla kullanım alanı yaratılabilir. Örneğin alt kısmını koltuk ya da masa olarak kullanacağınız şık bir ranza seçebilirsiniz. Böylelikle üst bölümdeki yatağınız evinizin alanını daraltmamış olur.

Ev kendinize aitse ve istediğiniz değişimi yapma şansınız varsa bir asma kat yaptırmayı da düşünebilirsiniz. Tuvalet ve banyonun yüksekliğini daha kısa tutup, 1 metre yüksekliğinde hareket mesafesi olan asma kat yaptırabilir ve bu bölümde hem uyuyabilir hem de kendiniz için daha özel bir alan oluşturabilirsiniz.

Eğer stüdyo dairenizin alanı genişse mobilyalar sayesinde yeni bir oda oluşturulabilir. Yatağınızın sınırlarının etrafını şık bir kitaplık ile kapatır ve sadece bir kapı görüntüsü oluşturan bir alan bırakırsanız yeni bir oda oluşturabilirsiniz. Böylelikle, her zaman toplu olmanız gerekmez. Tembellik yapmak istediğiniz zaman yatak odanızı dağıtma imkânınız ortaya çıkar.

Açılır kapanır yataklardan yararlanın

Küçük alanları verimli kullanmak için size bolca alan yaratacak olan açılır kapanır yataklardan yararlanabilirsiniz. Bir mobilyacı yardımı ile ortaya çıkarabileceğiniz dolabın içerisine monte edilmiş geniş bir yatak sayesinde hem bolca yer kazanırsınız hem de eviniz derli toplu görünür.

Yaratıcılığınızı kullanarak dolabı aynı zamanda bir depolama alanına dönüştürerek, kullanmadığınız eşyaları saklayabilir ve etrafta dağınıklık oluşturmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca kapak kısmına fotoğraflar asılarak, ev daha kişisel bir görünüme kavuşturma şansınız bulunur.

Yatağınızı çekmecede saklayın

Stüdyo daireniz zaten küçükse ve yatak odası için ekstra yer ayırmak istemiyorsanız şişme yataklardan yararlanmayı düşünebilirsiniz. 1-2 dakika içerisinde şişerek uyumanıza hazır hale gelen yataklar bulunur. Bu yatakları indirdiğiniz zaman küçük bir çekmecede saklayabilirsiniz.

Top