Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Stresinizi Alacak Sizi Rahatlatacak Oda Kokuları!

Stresinizi Alacak Sizi Rahatlatacak Oda Kokuları!

Oda kokuları ev dekorasyonunun yanı sıra gündelik hayatın da bir parçası, stresinizi alacak ve sizi rahatlatacak oda kokuları sayesinde evinizde çok daha keyifli anlar geçirmeniz mümkün. Sayısız ürün arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken iki temel husus, hangi kokunun size uygun olduğu ve onu hangi odada nasıl kullanacağınız.

Hangi Oda Kokuları Stresinizi Alır?

Stres alan kokuların başında, yüzyıllardır bu unvana sahip olan lavanta gelir. Kokusu sinir sistemini yavaşlatabilir ve sizi rahatlatabilir. Bundan dolayı kaliteli uyku için de sıklıkla kullanılır ve yatak odaları için idealdir.

Vanilya kokusu da kuvvetli bir gevşeticidir. Kalp atışlarını düzenler ve kan basıncınızı dengeler. Ayrıca, dondurma, kek, çikolata gibi yiyeceklerin malzemelerinden biri olduğu için bilinçaltınızda bir zevk hissi uyandırır.

Narin, beyaz taç yapraklarıyla yasemin, bulunduğu ortamı güzelleştiren bir çiçektir. Kokusu da aynı şekilde bulunduğu odaların havasını değiştirir. Bu koku da uyku kalitesini olumlu yönde etkiler, hatta lavantadan daha etkilidir.

Filipinlerden evlerinize konuk olan ylang-ylang, çiçeklerin çiçeği veya kokuların kokusu olarak da anılır. Endonezya’da bu kokunun korku, öfke ve kıskaçlığı ortadan kaldırdığına inanılır. Ylang-ylangın yoğun şekilde tatlı, çiçeksi ve baharatlı kokusu sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

Eski çağlardan beri kullanılan sandal ağacı, sinir sistemindeki yatıştırıcı etkisiyle bilinir. Kokusu insan feromonlarına yakın olduğu için afrodizyak olarak da kullanılır. Mandalina, yasemin, gül ve leylak da stresinizi alacak oda kokuları arasında sayılabilir.

Oda Kokuları Nasıl Kullanılmalıdır?

Oda kokularını sterkullanmadan önce odanızı iyice havalandırdığınızdan emin olun. Halihazırda havasız veya kötü kokan bir odada, hiçbir kokuyla tam istediğiniz etkiyi yaratamazsınız.

Odayı havalandırdıktan ve kötü koku kaynağı olan şeyleri ortadan kaldırdıktan sonra sıra seçtiğiniz kokuyu doğru odaya koymakta. Stresinizi alacak kokular yatak odaları için idealdir ama çalışma alanınızda daha canlandırıcı kokuları tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Oda kokusunun türü de belirleyicidir. Belirli aralıklarla koku veren otomatik oda spreyleri, salon gibi geniş alanlarda kullanılabilir ama yatak odalarında fısfıs sesi dikkat dağıtabilir. Havalandırılabilen ortamlarda tütsüler kullanılabilir ama uyuma alanlarına, esansı hafif hafif veren çubuklu kokular daha iyi gider.

Oda kokusu seçerken bütün bunları elbette göz önünde bulundurun ama lavanta kokusu burnunuza keskin gelip sizi rahatsız ederse veya vanilya kokusu aklınıza sürekli tatlıları getirip gözünüze uyku sokmazsa bir yerde yanlış var demektir. Stresinizi alacak ideal oda kokusu, hoşunuza giden ve sizde işe yarayan koku olacaktır.

Top