Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Sokaklar Artık Evlerde

Sokaklar Artık Evlerde

Sokaklar Artık Evlerde

Evde stensil, graffiti modası ile birlikte sokakları evinize taşımaya ne dersiniz? Bir veya birkaç renkte sprey boya kullanarak duvarlarınıza kendi tasarladığınız desenlerle ve yazılarla bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Stensil ve graffiti farkı

Stensil aslında sokak sanatı dışında, örneğin uyarı yazılarında da kullanılan yaygın bir boyama yöntemidir. Maliyetinin yüksek olmaması ve pratik olmasından dolayı ev dekorasyonunda da kendine sağlam bir yer edinmiştir. Bu yöntemde, izi bırakılmak istenen figürün şablonu hazırlanır, şablon izin bırakılacağı yüzeye tutulur ve üstünden sprey boya sıkılır.

Graffiti ise duvar veya başka bir yüzey üstüne sprey boyayla, stensilden farklı biçimde, serbest olarak yazılan yazılar ve çizilen şekillerdir. Stensil tekrar tekrar kullanılabilen bir kalıpla seri halde iz çıkarmanızı sağlarken graffiti, sokak sanatını kendi evinizde gönlünüzden geldiği gibi icra etmenizi sağlar.

Kendi şablonlarınızla evde stensil uygulayın

Kendi şablonunuzu hazırlamak için farklı malzemelerden yardım alabilirsiniz. En basit ve yaygın şablon A4 veya A3 boyutunda PVC şeffaf cilt kapağıdır. Bunlar altına yerleştireceğiniz deseni görmenize izin verirken sonrasında kesme kolaylığı da sağlar. Kesme işlemini maket bıçağı veya daha esnek hareket imkanı veren kretuar bıçağıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Aşamalar şöyle: Deseninizi seçin, şeffaf kapağı desen kağıdına sabitleyin, koli kalemiyle hatları çizin, bıçağınızla izinin çıkmasını istediğiniz yerleri kesin ve elinizdeki şablonu evinizdeki dilediğiniz yüzeye (elinizle veya bantla) sabitleyerek sprey boyayı sıkın. Büyük bir desen çalışacaksanız birden fazla PVC kapağı kullanabilirsiniz.

Hazır şablonlarla evde stensil uygulayın

Vaktiniz veya cesaretiniz yoksa hazır satılan şablonlardan zevkinize ve dekorasyonunuza uygun olanları seçebilirsiniz. Bu şablonlar da genelde ya PVC kapaklar ya da metal levhalardan yapılmıştır ve aynı kendi yapacaklarınız gibi defalarca kullanılabilir.

Hazır şablonlarda dikkat etmeniz gereken en önemli unsur şablonun boyutları. Taş, tuğla gibi kesintisiz desenleri istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz ama kuş, ağaç gibi tekil objeler çalışacaksanız hayal kırıklığı yaşamamak için oranları iyi hesaplamanız gerekir.

Evde graffiti modasını uygulayın

Graffiti sizi çok daha özgür kılan bir yöntem olsa da stensilden daha riskli olduğu aşikar. Graffitinin ne şablonu ne de belli başlı kuralları vardır. Becerilerinize güveniyorsanız duvarlarınızı ve istediğiniz diğer yüzeyleri yine sprey boya kullanarak hiçbir evde olmayan, sadece size özel yazılar ve desenlerle süsleyebilirsiniz.

Riske girmek istemezseniz graffiti sanatçılarından veya bu hizmeti veren şirketlerden yardım almanız mümkün. Böylece, istediğiniz görünümü sürpriz yaşamadan elde edebilirsiniz. İster kendiniz yapın ister yardım alın, evde stensil, graffiti modası ile dekorasyonunuza katacağınız canlılık ve gençlik hissinden mahrum kalmayın.

Sokaklar Artık Evlerde

Top