Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Şirvan Ne Demek?

Şirvan aslen Farsça kökenli bir kelime ve farklı anlamlarda kullanılabiliyor; “aslan barınağı”, “çeltik tarlalarının su dağıtımı işine bakan kişi” gibi… Diğer yandan emlak ile ilgili bir terim olarak da karşımıza çıkıyor. Eskiden çatı arasında ya da dükkânların üstünde bulunan basık tavanlı odalara “şirvan” deniyor.

Şirvanlar basık oluyor

Her ev ya da iş yerinde şirvan bulunmakla birlikte, yapısal bakımdan dar ve basık olduğundan yaşam alanı olarak kullanılmıyor. Genellikle kazan dairesi ya da depolama bölmesi olarak kullanılan bu basık odalar herhangi bir tasarım ya da dekorasyon yapılmadan oldukları gibi kullanılıyor.

Şirvanların kullanım alanları

Eğer şirvan adı verilen odalarda fazla sayıda kolon ya da ahşap destek bulunmuyorsa, büyük eşyaların da depolanabilmesi mümkün olabiliyor. Aksi takdirde sadece ufak koli ve benzeri objeler saklanabiliyor ve gerekli olduklarında kullanılmak için bekletilebiliyor.

Genel olarak bakımsız bölgeler olduklarından böcek ya da fare gibi haşerelerin yaşam alanı olabileceğinden yiyecek ya da içeceklerin bu alanlarda saklanmaları uygun bulunmuyor ve tavsiye edilmiyor.

Her ne kadar kullanım dışı bir alan olsa da düzenli olarak temizliklerinin ve kontrollerinin yapılması olumsuz sonuçlardan ve istenmeyen haşerelerden korunmak açısından faydalı olabiliyor. Küçük yaştaki çocukların bu alanlardan uzak tutulmaları sağlıkları açısından da doğru bir karar olacağından gerekli önlemlerin alınması gerekir.

Top