Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Şık Cam Duş Kabinleri ve Banyolarda Vitrifiye Ürünler

Şık Cam Duş Kabinleri ve Banyolarda Vitrifiye Ürünler

Şık Cam Duş Kabinleri ve Banyolarda Vitrifiye Ürünler

Banyolarda vitrifiye ürünleri ve banyo mobilyaları için seçeneklerin son derece fazlalaştığı bir dönemdeyiz. Her zevke ve her bütçeye uygun çok sayıda ürün bulmak bir hayli kolaylaştı. Hatta ürün çeşidi o kadar arttı ki, zaman zaman bu çeşitlilik bizi kararsızlığa bile itebiliyor. Bu durum aynı zamanda banyoların da evlerimizin diğer bölümleri gibi belli başlı tasarım trendlerinin konusu haline geldiğine işaret ediyor.

Banyolarla ilgili her şeyin, fayansların, lavaboların, küvetlerin, renklerin ve elbette duş kabinlerinin de modasından ve dönemsel trendlerinden söz etmek mümkün hale geldi. Bir süre öncesine kadar çok büyük oranda PVC ve benzeri materyallerden üretilen duş kabinleri, bugün yerlerini büyük bir hızla cam duş kabinlere bırakıyorlar. Görsel olarak çok daha şık ve aynı zamanda da hijyenik bir alternatif olan cam duş kabinleri, kendi içlerinde de pek çok farklı çeşide sahipler. Bu yazımızda sizler için çeşitli cam duş kabinlerini bir araya getirdik.

Transparan bir kabin, akıcı bir tasarım

Cam dendiğinde aklımıza genellikle tamamen transparan bir nesne gelir. Oysa banyolarda kullanılan camlar genellikle tamamen şeffaf değil, buzlu cam olarak bilinen türden ya da çeşitli matlaştırıcı desen ve dokulara sahip olurlar. Daha mahrem bir alan yaratmak için ideal çözümler olan bu türden desen ve dokular, bazı banyolarda kullanılmıyor ve bunun yerine tam şeffaf camlar tercih ediliyor. Bu banyoda bu tür bir kullanım mevcut. Duş kabininin banyonun köşesinde konumlanması da buna eklenince ortaya son derece akıcı bir tasarım çıkmış.

Kavisli ve dokulu bir duvar

Bu duş kabininin özellikle dikkat çeken ve asıl karakterini veren bölümü geniş cam kapısından ziyade duş başlığının bulunduğu kavisli ve son derece ilginç bir dokuya sahip duvarı. Beyaz ve krem rengi ağırlıktaki bu banyoya capcanlı bir hava katan bu ilginç duvar tasarımı, banyosunda biraz macera arayanlar için oldukça dikkat çekici bir seçenek.

Milimetrik bir tasarım

Görece küçük bir kullanım alanına sahip olan ve ahşap dokulu malzemelerin ağırlıkta olduğu bu banyoda ise duş kabini tam köşeye yerleştirilmiş. Normal şartlarda banyoyu büyük ölçüde kapatabilecek bu büyük kabin, şeffaf cam kapılar sayesinde bu tür bir etki yaratmıyor. Duş bölümünün duvar ve zeminindeki farklı renk ve malzeme tercihi de bu durumun sağlanmasında etkili olmuş. Sonuç olarak bu küçük banyoda doğru bir yerleşim ve milimetrik bir tasarım sayesinde son derece şık bir kullanım alanı elde edilmiş.

Mahremiyete önem verenler için şık bir seçenek

Cam bir duş kabini istiyor ama yine de mahremiyetinizden taviz vermek istemiyorsanız bu dev boyutlardaki cam duş kabini sizin için çok uygun bir seçenek olabilir. Son derece geniş bir banyonun orta bölümüne yerleştirilmiş bu cam kabin ferahlıkla özel alanın nasıl birleştirebileceğine dair önemli tasarım dersleri taşıyor.

Endüstriyel esintiler

Endüstriyel tarzda ofisler, mutfaklar, oturma odalarından sonra son dönemde nihayet bu tarzda banyolar da görmeye başladık. Doğrusu düşük maliyetlerle şık sonuçlar üretebilen endüstriyel tarz banyolara da çok yakışıyor. Cam kabiniyle olduğu kadar ahşap zeminiyle ve metal duş sistemiyle de dikkat çeken bu banyo da bunu kanıtlar nitelikte.

Renkli cam seçenekleri

Cam kabinlerde bildiğimiz klasik şeffaf camlara mahkum olmadığınızı daha önce de belirtmiştik. Çok çeşitli doku, desen ve renk arasından seçim yapabilir, bunların bir ya da birkaç tanesini birlikte kullanabilirsiniz. Bu banyoda füme camın banyonuza nasıl zarif bir hava katabileceğine dair şık bir örnek görüyorsunuz.

Top