Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Projeden Konut Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar!

Projeden Konut Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar!

Son yıllarda projeden konut almak, şehirde ev sahibi olmanın en ekonomik yollarından biri olarak görülmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden biri, kentsel dönüşümle beraber gelen proje yoğunluğu ve alıcılara sunulan özel ödeme planlarıdır.

Projeden konut almanın avantajları

Projeden konut almak tamamlanmış bir daireyi satın almaya kıyasla çok daha uygun bir maliyet yaratır. Konut projesini yöneten firma ile anlaşma yapılması durumunda çeşitli faiz oranı ve kredi imkânları ile kolay bir ödeme planı oluşturmak mümkün hale gelir.

Her gün televizyonda ve reklam panolarında gördüğümüz üzere, konut projelerinin sosyal imkânları ve yaşam alanları klasik apartmanlara göre çok daha gelişmiş haldedir. Bu da özellikle çocuklu ve kalabalık aileler için büyük bir tercih sebebidir.

Bir başka avantaj da, proje henüz tamamlanmadıysa daire üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabilmenizdir. Bu da seçici alıcılar için oldukça büyük bir artıdır. Ayrıca erken davranırsanız istediğiniz kat ve cepheden daireyi satın alabilme şansına da sahip olursunuz.

Projeden konut almanın dezavantajları

Projeden konut alırken karşılaşabileceğiniz en önemli dezavantaj, tamamlanmama ihtimalidir. Eğer yatırım amaçlı değil de oturma amaçlı ev satın alıyorsanız, zamanında bitmeme ihtimalini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Eğer proje taksitlerini ödemekten vazgeçerseniz veya buna durumunuz yetmezse, bunun için tazminat ödeyebilirsiniz. Bu yüzden konut projelerine girerken uzun dönem planlarınızı net şekilde belirleyin.

Konut projeleri genelde çok büyük çapta alanları kapsar. Bu sebeple inşaat bitse bile gerekli çevre düzenlemelerinin yapılması uzun sürebilir. Bu da yerleşme amacı ile ev alanlar için göz önünde bulundurulması gereken bir noktadır.

Proje konutlar ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler

Proje konutlardan ev alırken mağdur olmamak için öncelikle güvenilir bir firma ile anlaşmaya çalışın. Projeden satın alacağınız evin metrekare birim fiyatını tam olarak öğrenin. Bu fiyatı bildiğinizde, diğer firmaların birim fiyatları ile karşılaştırma yaparak en avantajlı projeyi bulabilirsiniz. Ayrıca inşaat firmalarının bitirdikleri projelere göz atın ve mümkünse giderek daireleri gezin. Bu gezi size nihai proje hakkında fikir verecektir.

Konut projesine girerken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de “Satış Vaadi İnşaat Sözleşmesi” dir. Bu sözleşme mutlaka tapuda imzalanmalı ve noter tarafından onaylanmalıdır. Ayrıca bu sözleşmede inşaatın bitiş tarihi, gecikme süresi ve geciktiği takdirde uygulanacak cezai şartlar net şekilde belirtilmelidir.

Konut bittiğinde kötü sürprizlerle karşılaşmamak için teknik şartnamenin her şeyi apaçık belirttiğinden emin olun. Bir teknik şartnamede evde kullanılan malzemelerin markası veya hangi kalite standardında olacağı, eve koyulacak demirbaşlar (fırın, klima gibi), çevre düzenlemeleri gibi bilgilerin tek tek belirtilmesi gerektiğini unutmayın.mornot.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bölgenizdeki en güvenilir inşaat şirketlerinin en makul fiyatlı konut projelerini incelemek ve daire sahibi olmak için www.emapark.com ‘ a göz atabilirsiniz.

Top