Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Mutfak Tadilatı Nasıl ve Ne Zaman Yapılmalı?

Mutfak Tadilatı Nasıl ve Ne Zaman Yapılmalı?

Hayalinizdeki mutfağa ulaşmak için gereken mutfak tadilatı, biraz göz korkutucu olabilir. Ferah, şık ve kullanışlı bir mutfağa sahip olmayı kim istemez? Hepimiz mutfağa adım attığımız anda huzur bulmayı ve mis gibi yemekler pişirip sevdiklerimiz  ile paylaşmayı hayal ederiz. hayalinizdeki mutfağa ulaşmak için gereken mutfak tadilatı, biraz göz korkutucu olabilir. Kırılan seramikler, değişen tesisat, dolaplar… Yine de sonunda ortaya çıkan manzaraya bakınca “hepsine değdi” diyeceğiniz bir mutfağa sahip olmak için adım atmaya değer.

Mutfak tadilatı amacına ne kadar uygunsa o kadar başarılı demektir. Tesisatınızı yenilemek, tezgahı değiştirmek, dolapların kapasitesini artırmak veya yalnızca görsel bir yenilik kazandırmak için harekete geçebilirsiniz. Ancak amaç ne olursa olsun dikkat edilmesi gereken bazı ortak noktalar vardır.

Kalbinizi güneşe açın

“Mutfak evin kalbidir” derler; dolayısıyla o kalbi beslemek gerekir. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, mutfağın doğal ışık ile, yani gün ışığıyla dolmasını sağlamaktır.

Mutfak tadilatı için kolları sıvadıysanız, ilk olarak güneşe merhaba diyecek yeri belirlemelisiniz. Modern mimari anlayışına göre mutfağın en çok vakit geçirilen yeri, ışığı en çok alan kısım olmalıdır. Tezgahın üzerine bir pencere kondurarak, mutfak tadilatı işlemlerine başlayabilirsiniz. Tezgah üstü pencere için uygun bir mutfağınız yoksa, önceliğiniz ışığın yanlardan sızmasını sağlamak olmalıdır. Eğer bu da olmuyorsa tavanın her tarafına yayılmış bir aydınlatma mekanizması olmasına özen göstermelisiniz.

Renklerin gücünden faydalanın

Mutfağınıza orijinal bir karakter kazandırmak istiyorsanız renklerin ahengine önem vermeniz gerekir. Dolaplar, seramikler, fayanslar ve tezgah üstü malzemelerin kendi arasındaki uyumuyla birlikte, duvar ve zemin ile yakaladıkları uyum da oldukça önem taşır.

İç mekanlarda açık renk kullanımı her zaman hayat kurtarır. Mutfağınız dar olsa bile, açık renkler tercih edilip iyi dekore edildiğinde çok daha geniş gözükecektir. Mobilya ve perdelerle kombin oluşması açısından da, açık renkler daha kullanışlı bir seçimdir.

Geleceği düşünerek hareket edin

Mutfağınızda dolap kapasitesini belirlerken de, mutfağın aldığı gün ışığı ve renkler konusunda gösterdiğiniz hassasiyeti göstermeniz gerekir. İç hacmi geniş, raf eklenebilen ve sağlam modellere yönelirseniz daha sağlıklı çözümlere imza atabilir, genişleyen aileniz için alternatifler sunabilirsiniz.

Bahar ve yaz aylarında yenilenin

Mutfağınızı yenilemek için en uygun dönem, bahar ve yaz aylarıdır. Yaz aylarında günler uzun olduğu için ışıktan bolca faydalanabilme imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca yağış az olduğu için kullanılan malzemenin taşınması ve muhafaza edilmesi daha rahat olur. Kısacası güzel bir mutfak için kış gelmeden harekete geçmek büyük bir önem taşır.

Top