Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Müstakil Bahçeli Tek Katlı Ev Modelleri

Müstakil Bahçeli Tek Katlı Ev Modelleri

Müstakil Bahçeli Tek Katlı Ev Modelleri

Çoğumuzun hayalinde kendine ait müstakil ve bahçeli bir ev yatar pek tabii ki. Müstakil ev denilince de aklımıza nedense hep büyük, çok katlı, ihtişamlı evler geliyor. Ancak aslında tek katlı evlerin çok katlı evlere kıyasla pek çok şahane avantajı var. Üstelik bu avantajlar yalnızca fonksiyonellik ve kullanım kolaylığı açısından değil, aynı zamanda modern mimari trendlerinde estetik olarak da öne çıkmalarını da kapsıyor. Bugün artık çağımızda daha pratik, temiz çizgilere sahip ve yalın bir estetik anlayışı hakim. Tek katlı evler de bu estetik anlayışını mükemmel bir şekilde yansıtmak için ideal. Peki sizin için en güzel tek katlı ev hangisi? Acaba aşağıdaki harika tek katlı ev modellerinden en çok hangisini beğeneceksiniz?

Küçük alanlar için ideal!

Tek katlı evlerin oturum alanı açısından çok katlı evlerden daha fazla yer kapladığını mı düşünüyorsunuz? Bu aslında doğru olsa da, tek katlı yapılarda da alandan tasarruf etmenin yolları mevcut ve üstelik de doğru mimariyle çok katlı yapılardan çok daha ferah alanlar yaratılabiliyor. Örneğin bu modeldeki tek katlı ev, bahçe ve verandanın iç içe geçmiş tasarımıyla kısıtlı bir alanda son derece ferah bir estetik oluşturabilmiş.

Modüler mimari

Minimalist tarzla dizayn edilen mimari yapılar son yılların en çok tercih edilen mimari yapılarının başında geliyor. Tek katlı evler de minimal mimari tasarımların en estetik şekilde ve abartısız bir stille uygulanabileceği yapılardır. Bu modüler ev de bunun harika örneklerinden biri.

İkiz evler

Tek katlı evlerin en fonksiyonel modellerinden biri de şüphesiz ki ikiz evler oluşturuyor. Hem müstakil, hem de komşuluk kavramının tıpkı modern apartmanlardaki gibi sürdürüldüğü ikiz ev modelleri ekonomik olarak da çok daha ucuza gelen ve avantajlı modeller arasında yer alıyor.

Çatı bahçeleriyle sıra dışı ve ekolojik tasarımlar

Alışılmışın dışında ev modellerinden ve natürel dokunuşlardan hoşlanıyorsanız çatı bahçelerine de bayıldığınıza eminiz. Ekolojik yapıları ve eşsiz görünümleriyle herkesi büyüleyen bu tarz yapılar estetik özellikleriyle sizi fantastik bir dünyaya doğru yolculuğa çıkartırken aynı zamanda hem yalıtım hem de enerji tasarrufu açısından doğadaki ayak izlerinizi azaltıyor.

“Bir ağaç gibi tek ve hür”

Doğal çevreye uyum sağlamak açısından tek katlı evler çok katlı yapılara nazaran çok daha avantajlıdırlar çünkü doğanın sahip olduğu unsurları boğarak onların önüne çıkan bir görünüm oluşturmak yerine alçak yapılarıyla çevrenin doğal estetiği ile iç içe geçebilirler. Şairin dediği gibi “tek ve hür” bir estetiğin peşindeyseniz, tek katlı evlerle bu kusursuz estetiğe ulaşabilirsiniz.

Geniş, ferah ve büyüleyici

Tek katlı evler çok katlı müstakil yapılara göre daha geniş alana yayıldıkları için yaşam alanları daha ferah ve havadar atmosferlere sahip olma avantajlarına da sahiptirler. Bu örnekteki geniş bir alana yayılan ferah tek katlı müstakil ev örneği de kendisine hayran bırakan estetiğiyle bizi büyülüyor. Katmanlı olarak dizayn edilen ve böylece ortada geniş ve şahane bir avlu bahçe oluşturan mimari geniş ve ferah yapısıyla öne çıkıyor.

Ev değil, sıcacık bir yuva

Tek katlı evler genel olarak “yuva” kavramına çok daha fazla uyum sağlayan, huzurlu ve güven veren doğal ortamlar oluştururlar. Bunun sebebi de yalın ve samimi yapıları ile çok daha sıcak ve aileye uygun modellere sahip olabilmeleridir şüphesiz. Özellikle çocuklu aileler için de tek katlı evler pek çok riski de ortadan kaldırır ve çocuklarınız için çok daha sağlıklı ve güvenli bir ortam yaratır.

Müstakil Bahçeli Tek Katlı Ev Modelleri

Top