Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Misafir Odası Nasıl Dekore Edilmeli?

Evlerimize gelen misafir bizim için çok değerlidir ve onları rahat ettirmek için elimizden geleni yaparız. Özellikle ülkemizde misafirperverlik herkesin kanına işlemiş adeta ve bu yüzden de özellikle yatılı misafirlerin kendilerini evindeymiş gibi konforlu ve rahat hissetmesi çoğumuz için çok önemli bir konudur. Zaten Türkiye’deki evlerde fazladan bir oda varsa o oda kendi hobilerimiz ya da zevklerimiz için ayrılmak yerine muhakkak misafir odası olarak dizayn edilir. Oysa mesela bize özel bir sinema odası tasarlamak, ya da evimizdeki ekstra odayı hobilerimizi hayata geçirebileceğimiz bir atölyeye dönüştürmek belki bizim için çok daha faydalı olacaktır ama hiçbirimiz misafirlerimizi salonda yatırmak istemeyiz ve çoğunlukla da o oda misafir odasına dönüşür. Peki bir misafir odasının olmazsa olmazları nelerdir? Konuklarımızın gerçekten evlerindeymiş gibi hissetmeleri için nasıl bir dekorasyon ortaya koymalıyız?

Yalın ve dinlendirici tasarım

Evinizde kalan misafirlerin genelde yol yorgunu olduklarını unutmayın… Misafir odasını kendi zevkinize göre döşemenizde elbette sakınca yok, ancak dekorasyonun yorucu olmamasına ve aslında yalın ve dinlendirici bir atmosfere sahip olmasına özen gösterin. Mobilya kalabalığı olmayan, az ama işlevsel eşyalarla şık ve sade bir dekorasyon misafirlerin rahat etmesini sağlayacaktır. Çok süslü bir misafir odası, gösteriş değil gerginlik yaratabilir.

Nevresim takımı

Nevresim takımları tabii ki en önemli şeylerin başında geliyor. Yine çok gösterişli olmayan, yalın, tertemiz ve konforlu nevresim takımları kullanın. Bizim tavsiyemiz, misafirleriniz için aldığınız nevresim takımlarını kendiniz için kullanmamanız ve misafirler gittiğinde yıkayıp kaldırmanız. Böylece bu takımlar daha az yıkanacak ve dolayısıyla daha uzun süre yeni gibi yıpranmadan kalacaklardır. Ayrıca misafirleriniz için kullanacağınız bu takımların kaliteli kumaşlardan olmasına özen göstermenizi de tavsiye ediyoruz.

Dolap yerine askılık

Misafir odaları genelde evin küçük odaları olurlar. Tabii bu da içeriye dolap koymayı zorlaştırır. Ama zaten geniş gardıroplar da aslında misafirler için işlevsizdir çünkü genellikle bu dolapların ev sahibinin özel eşyalarını barındırdığı düşünülür ve bırakın kendi eşyalarını dolaplara dizmeyi, çoğunlukla dolap kapakları bile açılmaz. Bunun yerine konuklarınızın kıyafetlerini asıp düzenleyeceği açık bir askılık koyarak çok daha kullanışlı ve az yer kaplayan bir mobilyayla harika bir oda ortaya çıkarabilirsiniz.

Dar alanlar için özel çözümler

Dediğimiz gibi misafir odaları evlerin küçük odalarında konumlanır. Bazen bu odalar o kadar küçük olur ki neyi nasıl sığdıracağınızı bilemezsiniz. İşte bu gibi durumlarda açılır kapanır özel tasarım yataklar hayat kurtarabilir.

Baş ucu abajurları

Misafirlerin baş ucunda mutlaka bir abajur olsun. Her ne kadar genel aydınlatma oda için yeterli olsa da karanlıkta tanımadıkları bir odada yatağı bulmaya çalışmak zorunda kalmak da ufak da olsa bir konforsuzluk sayılabilir.

Uykusuz konuklar için

Bazılarımız kendi yatağımızın dışında bir yerde kaldığımızda uykuya dalmakta oldukça güçlük çekeriz. İşte bunun için misafir odasında da mutlaka ilgi çekici birkaç kitap, dergi ve gazete bulundurun. Konuğunuz uykusuz kaldığında odada sıkılmak zorunda kalmasın! Tabii misafir odasında bulunması gereken bir diğer şey ise sessiz bir saat.

Havlu, şampuan ve sabunlar

Misafir odasında konuklarınızın görebileceği bir yerde mutlaka onlar için temiz havlular, şampuan ve sabunlar bulundurun. Kimileri çekingen olurlar ve bu tarz kozmetik ve hijyen malzemelerine ihtiyaçları olduğunda sormaya çekinirler. Üstelik küçük sabunlar ve şampuanlar, beyaz ve mis kokulu havlular her zaman konfor hissi yaratan sevimli eşyalardır.

Top