Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Merkezi Semtlerde Apartman Boşlukları Nasıl Değerlendirilir?

Merkezi Semtlerde Apartman Boşlukları Nasıl Değerlendirilir?

Büyük şehirlerin kalabalık ve merkezi semtlerde yaşayanların genellikle evlerinin bir cephesi apartman boşlukları bakar. Yoğun apartmanların sıkışık bir şekilde inşa edilmesinden kaynaklanan bu durum çoğu zaman nahoş bir görüntü oluşturur çünkü kimse apartman boşluklarının fonksiyonlu bir estetiğe sahip olacağını düşünmez ve böylece bu atıl alanlar karanlık, loş, bakımsız boşluklar olarak kalırlar. Oysa özellikle büyük şehirlerde giderek daha da küçülen apartman dairelerinde yaşayanlar için her boş alan değerlidir ve apartmanların arkalarında kalan boş alanlar da doğru uygulamalarla oldukça faydalı ve şık şekillerde değerlendirilebilir. Nasıl mı? İşte apartman boşluklarını keyifli alanlara dönüştürebileceğiniz bazı yaratıcı fikirler…

Balkonu olmayan evler için nefes alma alanı

Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi her geçen gün daha da kalabalıklaşan büyük şehir merkezlerindeki yeni apartmanlar da mimari açıdan daha fazla nüfusu barındırabilmek adına giderek daha küçük dairelere sahip oluyorlar. Küçülen metrekareler dekoratif açıdan her geçen gün gelişen tasarımlar sayesinde hâlâ temel ihtiyaçlarımızı karşılıyor olsalar da özellikle balkon, bahçe ya da teras gibi nefes alma alanlarımızın yok olduğu da bir gerçek. Bu resimdeki gibi bir apartman boşluğunuz varsa bu alanı işlevsiz bir şekilde bakımsızlığa terk etmektense evinizin devamı niteliğindeki bir nefes alma köşesine dönüştürebilirsiniz. 

Şık ve keyifli bir balkon

Üstelik gördüğünüz gibi bunu yapmak hiç de zor değil. Tertemiz bir boya, kolayca monte edilebilen pratik ahşap yer döşemeleri, ahşap masa ve sandalyeler ve ferahlık katan çiçeklerle apartman boşluğunu evinizin devamı niteliğindeki bir balkona dönüştürebilir ve yaz ve bahar aylarında keyifle kullanabilirsiniz. 

Dar alanlar için özel tasarımlar

Eğer söz konusu apartman boşluğu alanı küçük bir masa konulacak kadar bile geniş değilse ümidinizi kaybetmeyin, çünkü birazcık yaratıcılık ve el becerisiyle yapamayacağımız şey yok! Bu örnekteki gibi duvara monte edilebilen dar tezgah tipi bir masa ünitesi ve az yer kaplayan bar sandalyeleri ve ince banklarla hâlâ rüya gibi bir dinlenme alanı yaratma şansınız var. Üstelik bu tarz bir tasarım için öyle büyük bütçelere de gerek yok, resimde gördüğünüz her şey son derece ekonomik fiyatlara bulunabiliyor. 

Ortak oturma alanı

Eğer daha geniş bir apartman boşluğunuz varsa ve bu boş alan tüm apartman sakinlerinin kullanımına açıksa o halde komşuluk ilişkilerinizi de geliştirebilecek ve şehrin telaşı arasında unuttuğumuz mahalle kültürünü yeniden kuvvetlendirecek keyifli bir ortak dinlenme alanı oluşturabilirsiniz. Geniş masalar, konforlu sandalyeler ve biraz bakımla kolaylıkla organize edeceğiniz bu alanın apartmanınızda yaşayan herkese iyi geleceğine emin olabilirsiniz. 

Hobi bahçeleri

Eğer apartman boşluğunda ortak ya da özel bir oturma ya da dinlenme alanı dizayn etmek pek de ilginizi çekmiyorsa o halde ilginizi çekecek şeyleri bu boş alana uyarlayabilirsiniz. Örneğin hobi bahçeleri apartman arkasında kalan boş alanlarda uygulamak için harika fikirlerden biri. Eğer apartman boşluğunda yer alan alanda topraklı bir boşluk varsa bu toprağı sevdiğiniz çiçekleri ekmek için ya da az da olsa ürün alabileceğiniz küçük bir bostan oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bu sadece boş zamanlarınızda ilgileneceğiniz küçük bir bahçeniz olacağı anlamına gelmiyor, aynı zamanda evinizin bu boşluğa bakan cephesinin manzarasının da güzelleşeceği anlamına geliyor. Eğer söz konusu alan topraklı değil beton bir alansa, dikey bahçeler oluşturabilir ve küçük saksılarda harikalar yaratabilirsiniz. 

Top