Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Marin Stil Yazlık Ev Dekorasyonu

Marin Stil Yazlık Ev Dekorasyonu

Marin Stil Yazlık Ev Dekorasyonu

Yaz mevsimi ile özdeşleşen bir dekorasyon stili, marin. Kelime “denizle ilgili, denize ait olan” anlamlarını taşıyor. Ancak marin kelimesinin bir dekorasyon stili olarak ortaya çıkışı Amerika’nın New Port Island gibi kıyı bölgelerine kadar uzanıyor.

Denizcilerin giydiği üniformalar, gemide kullanılan halatlar, çapalar, denizyıldızı, deniz kabukları, deniz fenerleri… Kısacası deniz deyince akla gelebilecek olan her şey marin stilinin bir parçasını oluşturuyor.

Odak noktasının deniz olduğu bu dekorasyon stili, en çok kıyı bölgelerindeki mekanlarda ve yaz aylarında tercih ediliyor.

Marin Stilinde Renkler

Yazlık evlerin vazgeçilmez stili marin, beyaz, mavi ve kırmızı renklerini ana renk kabul ediyor. Bu üçlüye krem, bej, gri gibi kumsalı, çakıl taşlarını hatırlatan soft renkler eşlik ediyor.

Marin stilinde kullanılan renklerle amaç ferah bir ortam tasarlamak. Bu sebeple beyaz her zaman bir fon olarak kullanılıyor. Duvarlar beyaza boyanırken, büyük mobilyalarda da çoğunlukla beyaz renk tercih ediliyor.

Marin Stilinde Aksesuarlar

Denizi hatırlatan her şeyi marin stiline uygun dekore etmek istediğiniz evinizde kullanabilirsiniz. Bir balıkçı ağını, denizyıldızını, sahilden topladığınız deniz kabuklarını, can simidini…

Eğer marin stilinde dekore edebileceğiniz bir yazlık eviniz yoksa, sadece yaz aylarında bu temayı dekorasyona taşımak istiyorsanız bu tarzdaki aksesuarlar yani küçük parçalar size büyük bir yardımcı olacaktır. Duvara asacağınız bir tablo, değiştireceğiniz bir iki kırlent kılıfı ve birkaç biblo ile marin stilini kolayca evinize yansıtabilirsiniz.

Marin Stilinde Desenler

Marin dekorasyon stilinde en çok kullanılan desenlerden biri çizgilerdir. Beyaz fona mavi ya da lacivert çizgiler bu stilin vazgeçilmez desenidir. Çizgilere ek olarak balık, denizyıldızı, tekne, gemi, dümen, çapa, istiridye gibi pek çok farklı deseni de bu tarzda evinizi dekore ederken tercih edebilirsiniz.

Marin Stil Yazlık Ev Dekorasyonu

Top