Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Maksimalist Dekorasyon

Maksimalist Dekorasyon

Geniş mekanlar, cesur renkler, iddialı çizgiler ve ihtişamlı bir görünüm, Maksimalist dekorasyon trendinin sadece birkaç kelime ile anlatılması gerekse bunlar söylenebilirdi. Modada ve diğer tasarım dallarında olduğu gibi dekorasyonda da önemli bir yere sahip olan maksimalizm, minimalizmin tamamen zıddı niteliğindeki tarzıyla size bambaşka bir yaşam alanı vaat ediyor.

Minimalist dekorasyondan farkı ne?

Maksimalist dekorasyon aslında mekan içerisinde görkemli ve iddialı bir görünüm yakalanması temeline dayanıyor. Minimalist akımdaki gibi sade çizgide yaşam alanları ve az eşyadan ziyade antik, büyük ve kendine has bir yapısı olan eşyalar tercih ediliyor maksimalist akımda. Işıltılı avizeler, duvar kâğıtları, antika eşyalar, maun masalar… Suntadan imal edilmiş, sivri köşeli ve hatları kolayca kavranabilen bir masa minimalist yaklaşıma en iyi örnek iken maksimalist yaklaşımda ideal masa, masif ahşaptan el işçiliğiyle üretiliyor.

Maksimalist dekorasyonun temel öğeleri neler?

Öncelikle maksimalist dekorasyon her eşyanın daha büyük ve daha görkemli olanını tercih ediyor. Minimalist dekorasyonda mümkün mertebe sadelik, az ve küçük eşyalar ön plandayken maksimalist dekorasyon, hepsi kendi başına bir karaktere sahip olan gösterişli tasarım unsurlarından yana tavır almakta.

Duvar kâğıtları maksimalist anlayışla dekore edilmiş oturma ve çalışma odalarının vazgeçilmezi. Doğrama masalar, görkemli ve parlak avizeler, kadife kaplamalı mobilyalar bu anlayışla tasarlanmış mekanlarda en çok göze çarpan detaylar. Klasik çizgilerin hakim olduğu maksimalist dekorasyonda tabii ki tavanlar da yüksek olmalı. Bu yüksek ve geniş duvarlar, her biri bir sanat eserini andıran duvar kâğıtlarıyla bezeniyor. Desenli duvar kâğıdı tercih edilmediyse de onun yerini büyük çerçeveli tablolar alıyor.

Deri koltuklar da maksimalist yaklaşımın önemli bir yardımcısı. Yöresel ve el yapımı halılar üzerinde yerlerini alan klasik çizgide deri koltuk ve berjerler görünüme bütünlük kazandırıyor. Bu kadar çeşitli eşyanın aynı mekanı süslemesi kulağa tuhaf gelse de bu kalabalıkta göz yormayan bir görünüm sağlamak da mümkün. Bu da ışık tercihi sayesinde mümkün oluyor.

Lüks ve ihtişamlı avizelerle beraber klasik abajur ve lambaderler de maksimalist dekorayon akımının önemli unsurları. Deri koltuklar, berjerler, el yapımı halılar, duvar kâğıtları ve tablolarla bezenmiş yüksek tavanlı ve neredeyse boş yer bulundurmayan, maksimalist akımla dekore edilmiş bir mekanı sıcak gösterecek detay, köşedeki lambaderden yayılan sarı ve loş ışık. Birbirinden bağımsızken dahi oldukça güçlü bir görünüm sergileyen bunca eşyayı ahenk içinde kullanabilmek de maksimalist dekorasyonun inceliği olsa gerek.

Top