Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Küçük Alanlar Ve Kitap Okuma Köşesi!

Küçük Alanlar Ve Kitap Okuma Köşesi!

Eviniz küçük ve kitaplarınız çoksa, kitaplık dışındaki yaratıcı çözümlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Kitapları ve dergileri işlevsel şekilde saklayıp gerektiğinde çabucak ulaşmak için rafların yanı sıra istifleme gibi yöntemleri de tercih edebilirsiniz. Küçük alanlar için kitap köşesi hazırlamayı düşünenler, birçok farklı saklama metodu ile evlerini ve kitaplarını düzen içerisinde tutabilir.

Küçük alanlar için kitap köşesi hazırlarken kullanabileceğiniz kitaplık tipleri

Kitapların derli toplu durması için kullanılan klasik geniş kitaplıklar, küçük boyutlu alanlarda yeteri kadar faydalı olamayacaktır. Küçük alanlar için kitap köşesi yaparken geniş kitaplıklar yerine diklemesine tasarlanmış uzun ve ince kitaplıkladan  seçmek gerekir. İki koltuk arasına ya da kolon gibi girintilerin önüne koyabileceğiniz dikey kitaplıklar işinize yarayacaktır. Bu tür kitaplıklara, kişisel eşyalarınızı, çiçekleri ve günlük elektronik cihazlarınızı da yerleştirebilirsiniz.

Dar mekanlarda dikey tek parçalı kitaplıkların yanı sıra, duvara monte edilebilen küçük raflarla da özgün tasarımlar oluşturabilirsiniz. Rafların ve altına koyulabilecek sehpaların bir araya gelmesiyle ortaya çıkacak dikey düzen, ideal bir görsellik sunacaktır. Kullanacağınız rafların arasını ayarlarken kitap boyutlarına dikkat etmeniz de kullanım kolaylığı açısından önemlidir.

Kitaplıklar yetersiz kaldığında başvurabileceğiniz şık istifleme yöntemleri

Arada bir tekrar okumak isteyeceğiniz kitapları, dilediğinizde rahatça ulaşabileceğiniz şekilde düzenlemeniz gerekir. Evdeki alan darsa, büyük kitaplıklar çok fonksiyonel olmaz. Bunun yerine kitaplarınızı duvar kenarlarına istifleyebilirsiniz. İstiflemek güzel bir düzenleme şekli gibi görünmeyebilir ama bazı estetik ve fonksiyonel noktalara dikkat ederseniz, evinizde son derece şık kitap köşeleri yaratabilirsiniz.

Kitaplarınızı istifleyeceğiniz duvarları seçerken başka eşyaların sığmayacağı dar bölümleri ya da kullanmadığınız köşeleri seçebilirsiniz. Üst bölümünde raf ya da tabloların bulunduğu duvarların altı da kitaplarınız için oldukça uygun bir alan haline gelecektir.

Kitap köşesine dönüştürebileceğiniz masa altları

Raf kullanamadan oluşturabileceğiniz kitap köşeleri için başka bir alternatif de çalışma masalarının alt kısmını değerlendirmektir. Kitapları, masaların altına duvara bitişik olarak, sizi rahatsız etmeyecek şekilde yerleştirmeniz önemlidir. Sehpalar ya da uzun yatay oturaklar da bu iş için oldukça elverişlidir. Altına ve üstüne kitap koyacağınız uzun sehpaların uç taraflarını da biblo gibi süs eşyalarla süsleyebilirsiniz.

Küçük alanlar için kitap köşesi tasarlamak isteyenler, kitaplarını iki mobilya arasında oluşacak düzgün boşluklara da istifleyebilir. Komidin ya da şifonyer gibi mobilya çeşitlerinin arasında kalan boşlukları bu iş için kullanabilirsiniz. Kitaplarınız veya dergilerinizi istiflerken aynı boyuta sahip olanları bir arada tutmaya özen gösterin. Bu tür düzenli kitap yığınlarının üstünü ya da yanlarını şık aksesuarlarla tamamladığınızda en az kitaplıklar kadar iyi görüneceğinden emin olabilirsiniz.

Top