Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Koleksiyon Köşesi Yapabilirsiniz!

Koleksiyon Köşesi Yapabilirsiniz!

Uzun zamandır bir köşede duran ve sergilenmeyi bekleyen ilginç eşyalarınız mı var, şimdiye kadar hiç koleksiyon köşesi oluşturmadıysanız, bu yazı size ilham verebilir. Artık onlara hak ettikleri değeri verin ve evinizin en güzel yerlerine yerleştirin.

Çerçeveleri birer raf gibi kullanın

Üst köşeleri kalın çerçeveli tablolarınız ve sergileyebileceğiniz küçük koleksiyonlarınız varsa hiç durmayın ve tablonun üst kısmını koleksiyon parçalarınızla donatın. Renk ve tarz uyumunu da yakalayabilirseniz, sonuç beklediğinizden de iyi olabilir.

Narin koleksiyon köşesi için raf kullanmaktan çekinmeyin

Geniş bir deniz kabuğu koleksiyonuna mı sahipsiniz? Yoksa artık üretilmeyen mini oyuncaklarınız mı var? Hiç üzülmeyin, tüm bu koleksiyonları odanızın duvar rengiyle uyumlu rafların üstüne yerleştirebilir, dilediğiniz gibi sergileyebilirsiniz.

Geniş kavanozların kurtarıcılığına tanıklık edin

Geniş ağızlı ve iri yapılı kavanozlar, bir arada sergilenmesi pek de mümkün olmayan parçalarınızı odanızın istediğiniz bölümüne konumlandırmanızı sağlayabilir. Şimdi yıllardır duran misket koleksiyonunuzu, dolabınızın ücra köşesinden çıkarabilirsiniz.

İhtişamlı parçaları yükseklerde tutun

Koleksiyon köşesi hazırlarken yaratıcılığınızı kullandığınız gibi odalarınızın müsaitliğinden de istifade edin. Mesela dolaplarınızın üst kısımları uygunsa iri parçalı koleksiyonunuzu, dolap üstlerine rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var; o da dolabınızın sallanmıyor olması. Aksi hâlde koleksiyonunuzun başına hiç de istemediğiniz şeyler gelebilir.

Erişilebilirlikle estetiği birleştirin

Gezip gördüğünüz yerlerden aldığınız kumaş eşyaları, koleksiyon şeklinde sergilemek istiyor ama kutuların arasından çıkardığınızda kaybolmalarından korkuyorsanız, geleneksel yöntemlere başvurun. Duvarın bir ucundan diğer ucuna uzatabileceğiniz askılarla mendil, eşarp gibi eşyaları rahatlıkla sergileyebilirsiniz.

Şüpheye düşerseniz hepsini bir araya toplayın

Yıllarınızı vererek topladığınız çok sayıda şapka varsa, hem doğal görünen hem de doğru bir düzenleme olan üst üste getirerek sergileme yönteminden yararlanabilirsiniz. Bu sayede şapkalarınıza adil davranırken koleksiyonunuzu da bozmamış olursunuz.

Zaman zaman doğadan esinlen

Günlük hayatta kullanmak için değil de koleksiyon amacıyla edindiğiniz takılarınız varsa ve tamamını koleksiyon köşesi içerisinde bulundurmak istiyorsanız, doğadan esinlenebilirsiniz. Örneğin, minik dağları andıran ahşap materyaller, kolye ve diğer takılarınızı sergilemenize yardım edebilir.

Küçük parçaları geniş alanlara taşıyın

Raf ve benzeri ortamlara yerleştirdiğinizde sönük kalabilecek yapıda olan küçük parçaları, duvarınızda sergilemeye ne dersiniz? Böylece koleksiyonunuzu bozmak zorunda kalmadan, evinizin estetik zenginliğine katkıda bulunabilirsiniz.

Çerçevelenebilecek her şeyi çerçeveleyin

Konser bileti, pul, eski para ve daha nice koleksiyon malzemesini konuklarınıza zahmetsiz şekilde göstermek istiyorsanız, çerçevelerden destek alın. Renk ve boyutlarını odanızın durumuna göre seçebileceğiniz çerçeveler, yassı yapıdaki tüm koleksiyon eşyalarınızı sergilemenizi sağlar.

Top