Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Kıyafet Dolabında Düzenleme Önerileri!

Kıyafet Dolabında Düzenleme Önerileri!

Kıyafet Dolabında Ne Gibi Önerileri Göz Önüne Almalıyız?

Çoğu insanın en büyük hobisinin alışveriş yapmak olduğu tartışılmaz bir gerçek. Alışverişten alınan haz bir yana dursun, beraberinde getirdiği kıyafet dolabı düzeni konusu ise kaçınılmaz bir son oluyor. Bir giyinme odası gibi daha geniş bir alan veya bir kıyafet dolabı gibi daha kısıtlı bir alan olması fark etmiyor ve sadece düzen konusunda bilinçli olmayı gerektiriyor. Aksi takdirde yeni ürünlerin gelmesi ve dolapta bulunan mevcut ürünler ile birleşmesiyle oluşabilecek kargaşayla başa çıkmak bir hayli zor olabilir. Bu tip bir kargaşanın yaşanmaması adına, kıyafet dolabı düzeni üzerine neler yapılabilir konusunu ele almakta fayda var. İşte size kıyafet dolabı düzeninde fayda sağlayacak üç öneri:

1- Dolabınızdaki fazlalıklardan hemen kurtulun

İnsan zevki zamanla değişebilen ve gelişebilen bir konu. Dolayısıyla bir zamanlar beğenerek alınmış olan ve uzun zamandır giyilmeyen veya kullanılmayan ürünlerden kurtulmak, kıyafet dolabının doğru düzenlenmesi için ilk adım olacaktır. Günümüz modası ve zevk hususlarını esas alarak dolapta bir eleme yoluna gidebilir ve böylece yeni ürünlere yer açma şansı bulabilirsiniz. Artık kullanılmayacağını düşündüğünüz ürünlerinizi ise ihtiyacı olan kimselerle paylaşarak en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

2- Kıyafetlerinizi mevsimlere göre ayırın

Kıyafet dolabı düzeni için yapılacak en doğru şey ürünleri kategorilerine göre ayırmaktır. Mevcut ürünlerinizi yazlık, kışlık ve baharlık olarak ayırmalı ve hepsini ayrı ayrı yerleştirmelisiniz. Böylece güzel bir yaz gününde kazakların içinde en sevdiğiniz tişörtünüzü aramak zorunda kalmazsınız. Kadınların en düşkün oldukları ürünler olan çanta ve ayakkabıları da ayrı ayrı konumlandırmakta fayda var. Yani hangi kategoriye ait ürünün nerede olduğunu bilirseniz dolap düzeniniz ve işiniz oldukça kolaylaşacaktır.

Kategorilere ayırma işleminden sonra artık, bulunduğunuz mevsime göre yazlık ürünleri bir tarafa, kışlık ürünleri de diğer tarafa yerleştirebilir ve dolap düzenine yardımcı olacak son maddeye göz atabilirsiniz…

3- Kıyafet dolabı düzeni için şeffaf kutuları tercih edin

Şeffaf kutular, kıyafet dolabı düzeni konusunda oldukça yararlı ve doğru bir tercih oluyor. Örneğin kış mevsiminde iseniz yazlık ürünlerinizi bu şeffaf kutulara kaldırıp yaza kadar dolabın bir köşesinde muhafaza edebilirsiniz. Böylece uzunca bir süre kullanmayacağınız ürünler dolabınızda gereksiz yer kaplamamış olacaktır. Şeffaf kutuları kullanabileceğiniz diğer bir ürün ise ayakkabılar. Kıyafetlerinizde yaptığınız gibi ayakkabılarınızı da yazlık ve kışlık olarak kategorilere ayırma işleminden sonra bu şeffaf kutularda saklayabilirsiniz. Böylece hem dolabınız daha düzenli gözükecek hem de aradığınız ürünleri daha kolay bulacaksınız.

Top