Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Hobi Olsun Da Nasıl Olursa Olsun

Hobi Olsun Da Nasıl Olursa Olsun

Neden Hobi !

Hobiler kişiler hakkında bütün olarak bilgi edinmemize yardımcı olur.

Boş zamanlarımızı nasıl geçirdiğimiz, bizim en özgür ve kişisel tercihlerimizdir. Tanıştığımız yeni insanlara, iş başvurularında adaylara, yarışmaya katılan yarışmacılara sorulduğu gibi, ilgilendikleri alanları merak eder ve sorarız. Bu ilgi alanları sayesinde birbirimizi tanır ve yakınlaşmaya başlarız.

Özel bir ilgi alanı bulunmayan insanlara ilgi alanları varsa hobilerini sorulduğumuzda “zamanım yolmuyor” ya da en son ne yaptım hatırlayamıyorum” gibi kaçamak cevaplar verirler veya benim işim hobimdir gibi bahaneler ileri sürerler.

İş hayatındaki başarı, kişisel gelişim ve sağlıklı zihin için tek başına yeterli değildir. Rekabet koşullarının sert, çok çalışmak fiziksel anlamda zorlayıcı olduğu kadar, ruh sağlığımızı da olumsuz etkilemektedir.

Daha sağlıklı ve dengeli bir hayat sürdürebilmek için çok çalışmak kadar boş zamanlarımızı kaliteli geçirmeye de ihtiyacımız vardır.

Gelişmemizde hobi farkı

IQ seviyesini artırmak için beynimizi uyaran etkinlikler yapmalıyız. Yeni bir şeyler öğrendiğimiz her an beynimiz zinde kalıyor ve kendisini geliştiriyor. Tabi ki matematik, problem çözmek, çapraz bulmaca, su doku çözmek gibi etkinlikler de keskin bir zekaya sahip olmanın yollarından biri fakat bu yazıda başka hobilere ve sağladığı yararlara değineceğiz.

Müzik enstrümanı çalabilmek insana büyük keyif verdiği gibi işitsel becerileri de geliştirmektedir. Öğrenmenin yaşı yoktur müzikal yeteneklerinizi keşfetmek ve dışarı çıkarmak için genç yaşlarda çalmaya başlamak daha etkili olur. Yabancı bir dil öğrenmek, yabancılarla konuşabilmenize yaramıyor. Aynı zamanda beyninizin yaşlanmasını geciktiriyor ve ileriki yaşlarda kavrama yeteneğini arttırıyor. Birkaç dil öğrenmek beyninizin idari kısmını geliştiriyor, yani zihniniz normalde zorlanabileceği görevleri daha iyi yapabilir hale geliyor.

Yaratıcılığınızı arttırmanın bir yolu da resim yapmak olabilir ve gelecekte kişisel serginizi oluşturmanız için imkân sunuyor.

 Kendinize bir an önce en uygun hobiyi edinmeniz dileğiyle Bu gibi örnekler daha da arttırılabilir.!

Top