Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Hayalinizdeki Yer Oturma Odası

Hayalinizdeki Yer Oturma Odası

Hayalinizdeki Yer Oturma Odası

Yorucu bir iş gününün ardından, hayatın stresinden uzaklaşmak için kaçış yeri olarak kullanılan yer oturma odasıdır. Mutfak, banyo, yatak odası gibi daha çok işlevsel özellikleriyle ön plana çıkan odalara nazaran oturma odalarının dekorasyonu, uyku haricinde en çok vakit geçirilen yer olması nedeniyle son derece önemlidir.

Pratik, işlevsel mobilyalar ve kişiliği yansıtan objelerle ilgi çekici hale getirebileceğiniz bir oturma odasında, geçirdiğiniz zamanın keyfi de bir başka olacaktır.

Oturma odasının doğru dekorasyonu konusunda belirli bir şablon olmasa da; kişisel zevkler, oturma odasının büyüklüğü ve bütçe, dekorasyonun rotasını belirlemede başlıca etkenlerden bazılarıdır. İşte bu kıstaslar göz önüne alındığında, size uygun olacak ideal oturma odası için öneriler:

Nelerden hoşlanıyorsunuz?

Birçoğumuz hangi dekorasyon stilinden hoşlandığımıza tam olarak karar veremiyoruz. Elbette bunun üstesinden gelmenin kolay yolları var. Dekorasyon dergilerine ve ev dekorasyonu sitelerine göz gezdirmek ve örnekler biriktirerek farklı önerileri keşfetmek başlangıç için mükemmel bir yol. Farklı unsurları yapboz yapar gibi birleştirmenin keyfini yaşadığınızda, tasarlayacağınız oturma odasının hayali bile sizi mutlu etmeye yetecek.

Bütçeyi belirleyin

Karar vermeniz gereken diğer bir unsur tabi ki bütçeniz. Bütçenizi belirlemenizin ardından uygun seçeneklere yönelmeniz, fiyat karşılaştırması yapmanız ve tercihlerde bulunmanız daha kolaylaşacaktır.

Bütçeyi belirleyin

Karar vermeniz gereken diğer bir unsur tabi ki bütçeniz. Bütçenizi belirlemenizin ardından uygun seçeneklere yönelmeniz, fiyat karşılaştırması yapmanız ve tercihlerde bulunmanız daha kolaylaşacaktır.

Renk paleti oluşturun

Renk seçimi konusunda bir profesyonelden destek alabileceğiniz gibi ruhunuzun derinliklerinde yatan renkleri keşfetmek de dekorasyon için mükemmel bir başlangıç olabilir. Enerjinizi yansıtan, huzurlu ve rahatça vakit geçirebileceğiniz bir oturma odası için renklerin anlamlarına ve yaydığı enerjilerin tanımlarına göz gezdirmeniz faydalı olabilir. İnternet üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz renk paletlerinin yer aldığı siteler fikir için oldukça kullanışlı olacaktır.

Doğru mobilya, doğru ışıklandırma

Oturma odasının en önemli parçalarından biri elbette koltuklarınız. Koltukların uzun ömürlü bir mobilya tercihi olmasından dolayı, iyi bir koltuk seçimi hayati bir karar haline geliyor. Modern, klasik ya da retro gibi farklı türler arasından en rahatını bulabilmek için mutlaka oturma testi yapmalısınız.

Işıklandırmada; natürel, gözü yormayan ama aynı zamanda odanın bütün ayrıntılarını da ön plana çıkartan ışıklandırma seçimi önemlidir. Odanın havasını belirleyici olması nedeniyle ışıklandırmada tepeden kullanılacak gösterişli aydınlatmalar yerine; ayaklı abajurlar gibi ışığı daha doğru yönlendirebileceğiniz modelleri seçebilirsiniz.

Kişiselleştirin

Bir oturma odasının keyifli olmasının başlıca şartlarından biri, kişiliğinizi ne kadar yansıttığıdır. Ortamda yer alan aksesuar ve objelerin sizinle kurduğu bağ ne kadar fazla ise kendinizi o kadar huzurlu hissedersiniz. Bu nedenle kişisel zevklerinizi gösteren objeler, koleksiyonlar, tablolar ve tabi ki çiçeklerle oturma odanızda sımsıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

İdeal oturma odası için öneriler arasında yapabileceğiniz aslında çok şey bulunuyor. Şimdi bu eğlenceli işte, ruhunuzu özgür bırakın ve içinizdeki dekoratörün oraya çıkmasına izin verin.

Hayalinizdeki Yer Oturma Odası

Top