Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evlerinizde İspanyol Tarzı Dekorasyon!

Evlerinizde İspanyol Tarzı Dekorasyon!

Doğadan İlham Alınan Detaylar Fark Yaratıyor.

İspanyol esintisinin sardığı evler doğadan ilham alınan detaylarla fark yaratıyor. Siz de evlerinizde İspanyol Tarzı dekorasyon isterseniz, 5 adımı takip edebilirsiniz.
Siz de 5 ipucunu takip ederek evlerinize İspanyol tarzı dekorasyon detaylarını getirebilirsiniz.

1- Doğadan İlham Alın!

İspanyol tarzının temelini doğal materyaller oluşturuyor. Ahşabın sıklıkla kullanıldığı İspanyol tarzı dekorasyon seçeneklerinde ahşap sütunlar, tavanlar alanı ferahlatıyor. Mobilyalarda da ahşap materyaller sık kullanılırken, ahşap görünümlü tasarımlardan da yardım alınabiliyor. Ağaçların orijinal rengi korunabildiği gibi, ahşap boyalarla dilenen renklerde renklendirme çalışması da gerçekleştirilebiliyor. Duvarların ise sıvalı kalması genellikle tercih ediliyor.

2- Canlı Renkler

Sarı ve kırmızı gibi canlı renkler İspanyol tarzı dekorasyon için vazgeçilmezleri oluşturuyor. Özellikle beyaz ile tamamlanan canlı renkler dekorasyon yapılan ortama hayat katıyor. Renkli eşyalar odaya dinamizm katarken beyazın yalın ve temiz çağrışımı dekorasyonda göz okşuyor. Dekorasyonu canlandırmak için renkli çiçekler de kullanılabiliyor. Canlı çiçekler tercih edilirken, kış mevsimi ise yapay çiçekler de dekorasyonda yer bulabiliyor. Yalnız iç mekanlar değil dış alanlarda da İspanyol tarzına uygun değişiklikler yapılabiliyor.

3- Rustik Kilimler ve Halılar

İspanyol evlerinin gözdesi rustik tarzdaki halı ve kilimlerden edinerek evlerinizi, ofislerinizi farklılaştırabilirsiniz. Etnik desenlerin hakim olduğu kilimler tercih edilirken, kum rengi, bordo ve kahverengi renklerinden yardım alınabiliyor. Dekorasyonun şık bir ögesi olan kilimler, açık renk parkelerle tamamlanıyor. Yer döşemesi sıva olarak da bırakılabiliyor. Lamine yüzeylerdense hakiki ahşap, kalın kesimli parkeler tercih ediliyor. Parlak cila yerine mat vernikler yüzeylerin tarza uymasına yardımcı oluyor.

4- Ferforjeyi unutmayın…

Ferforje sandalye ve banklar İspanyol stilin olmazsa olmazları arasında sayılıyor. Demir bu tarzın demirbaşı farz edilirken, yatak başı, pencere kenarı, şömine çerçevesi, şamdan, trabzan gibi alanlarda da ferforjeden yararlanılabiliyor. Demir metal renginde korunabildiği gibi beyaz veya kahverengiye de boyanabiliyor. Oryantal varaklardan uzak durulması gerektiğinin ise altı çiziliyor. Parlak ve gösterişli ögelerdense daha yalın parçaların yer aldığı tasarımlarda lame, dore gibi parlak renklerin yeri bulunmuyor.

5- Aksesuarlar

Bol aksesuarlı olan İspanyol evlerinde tablo olarak genellikle portreler öneriliyor. Şamdan, abajur ve avizelerin eksik olmadığı İspanyol stilinde Latin esintilerin en güçlü kaynağı olarak minder, yastık gibi aksesuarlar gösteriliyor. Minder ve yastıklarda da etnik esintilerden kırmızı renkten yararlanılabiliyor. Aksesuar seçimlerinde demir ve ahşap materyaller öne çıkarken, toprak da kullanılabiliyor. Kilden yapılan heykeller, toprak kaplar, dev toprak vazolar dekorasyona tarz katıyor. Dekorasyonu yapılan odalarda (eğer uygunsa) kitaplık bulunması tavsiye ediliyor. Şömine kenarlarına yerleştirilecek çakıl taşları bile tarzın yansıtılmasında önemli rol oynuyor.

Top