Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evinizi Home Office Olarak Mı Kullanıyorsunuz?

Evinizi Home Office Olarak Mı Kullanıyorsunuz?

Gelişen teknoloji ve mobilize olabilen meslekler sayesinde artık birçok evde bir çalışma alanı bulunuyor , eğer siz de evinizi ofis olarak kullanıyorsanız, işte home office dekorasyonu ve dikkat etmeniz gerekenler. Hatta bazılarımızın iş yerleri artık evleri.

Home office dekorasyonu ve çalışma ortamı seçimi

Eğer evinizi home-office olarak baştan düzenliyorsanız seçim yapma şansınız olacağı için çok şanslısınız. Evin camlı, mümkünse camı açılabilen, güzel ışık alan ferah bir odasını ofis olarak seçmenizi öneririz. Vaktinizin çoğunu burada geçireceğiniz için aydınlık bir oda, çalışırken sizi motive edip verimliliğinizi arttıracaktır. Gün ışığının mutlulukla ilişkilendirilen bir takım hormonların salgılanmasını teşvik ettiği kanıtlanmıştır. Tüm bunlar mümkün değilse ofisinize iyi bir aydınlatma yerleştirmenizi öneririz. Çalışma masanıza koyacağınız şık bir masa lambası ile dekorasyona güzel bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Bir de eviniz güzel bir orman ya da deniz manzarasına sahipse iki kat şanslısınız demektir. Evinizde ofis olarak ayırabileceğiniz ayrıca bir oda olmayabilir. Bu durumda rahat çalışabileceğinize inandığınız bir bölüme yerleştireceğiniz çalışma masanızı yerleştirebilirsiniz. Uzmanlar, en azından bir çalışma ortamı oluşturmanızı şiddetle öneriyor. Aksi halde çalışmak için gerekli motivasyonu ve konsantrasyonu  yeterli düzeyde elde edemeyeceğinizi belirtiyorlar.

Renkler insan modunu etkiliyor

Home office dekorasyonu söz konusu olduğunda, ortamda kullanacağız renklerin önemi büyük. Sade, zihninizi rahatlatacak, yaratıcılığınızı arttıracak renkler seçmelisiniz. Duvarları daha pastel renklerde tercih edip, çalışma masanızda daha canlı renkler kullanabilirsiniz. Örneğin mavinin huzur, turuncunun ise enerji verdiğine inanılıyor. Mekana derinlik ve farklılık katmak isterseniz duvar kağıdından da yararlanabilirsiniz. Çıkış noktası olarak tonlara karar verip ilerlerseniz dekorasyonunuzda bir bütünlük olacaktır.

Çalışma masası kilit parçanız olsun

Çalışma masanız konusunda yaratıcı olun. Klasik bir çalışma masası satın almaktansa 2. el mağazalarda bulacağınız bir masayı elden geçirip harika bir parça haline getirebilirsiniz. Farklı masa ayakları üzerine cam ya da ahşaptan bir zemin yaptırabilirsiniz. Hatta halihazırda evinizde olan bir masayı, ahşabı çalışma masasına çevirebilirsiniz. Hem el emeğiniz olmuş olur hem de home office dekorasyonu konusunda sıradanlıktan uzaklaşıp çalışma ortamınız şıklık katmış olursunuz.

Her şey elinizin altında olsun

Çalışmak için her şeyin size yakın konumlandırılmış olduğuna emin olun. Çalışma masanıza yakın bir kitaplık işinizi kolaylaştıracaktır. Dokümanlarınız için dosyalar, şirin bir kalemlik, rahat bir ofis sandalyesi hem dekorasyon anlamında şıklık katacak hem de konforunuzu arttıracak. Ayrıca çalışma masanızda canlı bir bitki bulundursanız daha samimi bir ortam yaratabilirsiniz. Kaktüs radyasyonu emdiği için en çok tercih edilenlerden.

Sıcak soğuk dengesi

Ortamın ısısı verimliliğiniz için oldukça önemli. Ofisinizde mevsime göre tercih edeceğiniz bir iklimlendirme cihazı olmasını öneririz. Çalışırken sürekli vücut ısınızın düşmesi üretkenliğinizi etkileyeceği gibi konforunuzu da düşürecektir.

Top