Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evinize Düzen Getirecek Fikirler

Evinize Düzen Getirecek Fikirler

Evinize Düzen Getirecek Fikirler

Ana teması olan küçük sihirli değişimler ile evinize düzen getirecek fikirler. Hayatımızın her alanı yavaş yavaş kalabalıklaşmış ve karmaşıklaşmış durumda. Eskiden her şey basit iken artık gelişen hayat şartlarıyla birlikte karmaşıklaştığını söyleyebiliriz. Bu karmaşık hayatı bir düzene sokmak için ise sık sık karşımıza çıkan “etkin zaman” yönetimi kavramlarının yanı sıra ev yaşamını da kontrol ve düzen altına tutmaya yarayan konseptler ortaya çıktı.

Küçük dokunuşlarla evinize düzen gelecek

Ev yaşamınızı düzen altına almak sadece bir oda için değil tüm ev eşyaları ve ev odaları için gerçekli bir kavram diyebiliriz. Küçük detaylar ile büyük etkiler yaratma amacıyla ortaya çıkan bu konseptleri uygulamak ise oldukça basit. Dilerseniz birkaç örnek ile bunu taçlandıralım.

Bir tepsi ile görsel şölen yaratabilirsiniz

Bahsettiğimiz düzen kavramı kesinlikle kutulara koyup, kullanmadığınız odanızın en ücra köşesine koymak anlamına gelmiyor. Bir örnek ile gözlerinizin önünde güzel bir mutfak tezgahı getirmeye ne dersiniz? Mutfaklar en kalabalık parçaları barından oda olsa da bir tepsi ile kendinize bir düzen yaratabilirsiniz. Yemek için kullanacak olduğunuz zeytin yağınızı ve yemek kaşıklarınızı ocağınızın yanına bir tepsi üzerine yerleştirebilirsiniz. Bu sayede yemek yaparken iki ana materyali bir arada kullanmış olacaksınız.

Tencere ve kapakları bir çubuk ile bir araya getirin

Mutfağın en çok yer kaplayan aleti ise kesinlikle tencereler. Üstelik her yemek için farklı bir tencere kullanıldığı için de çok kalabalık bir alet diyebiliriz. Bu yüzden hem tencereler ve hem tencere kapakları için alan önemli bir konu.

Bu yüzden tencerelerinizi koyacak olduğunuz rafa büyük tencerelerin içine küçük tencerelerinizi koyarak, rafınızın bir bölümüne bir çubuk monte ederek tencere kapaklarınızı yerleştirebilirsiniz. Bu sayede tencereleri ve kapakları bir arada bir düzen içinde kullanabilir ve kalabalık görünümü en aza indirgemiş olacaksınız.

Heyecanlı günlerinizde işinizi kolaylaştırın

Özel kutlamaların olduğu gecelerde insanın eli ayağı birbirine dolaşır. Bu gibi özel gecelerinizi kurtaracak alternatif çözümler bulmak ise sizin elinizde. Gecenizi renklendirecek şarap veya şampanya kovasını ve servis bardaklarınızı bir tepsi ile bir araya getirip bir düzen yaratabilirsiniz. Ayrıca mutfak tezgahınızın bir rafını bu özel gece için kullanacak olduğunuz malzemeleri yerleştirebilirsiniz.

Kıyafetlerinizin kırışıklığını önleyin

Gardırobunuzun içini düzenleyerek hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Kıyafetlerinizi asmış olduğunuz askıların aralarına üç santim kadar boşluk koymaya özen göstererek kıyafetlerinizin kırışıklığını en aza indirgeyebilirsiniz. Ayrıca kıyafetlerinizin boylarını baz alarak uzun boylu olan kıyafetleri ve kısa boylu kıyafetleri ayırıp güzel ve düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Buzdolabınız artık daha verimli

Buzdolabı, mutfaklarda olmazsa olmaz olan bir beyaz eşya. Bu yüzden buzdolabını etkin ve verimli kullanmak ise oldukça önem teşkil ediyor. Bahsetmiş olduğumuz düzen kavramını buzdolabınıza da uyarlayarak hem düzenli hem de verimli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Bir örnek ile taçlandıracak olursak eğer; et ve balık türü besinleri buzdolabının üst kısmına yerleştirerek besinlerin ömrünü kontrol altına tutabilirsiniz. Ayrıca çabuk bozulacak olan ürünleri göz hizanıza uygun yerleştirerek besinleri unutma ihtimalinizi düşürüp bu sayede besin bozulmalarının önüne geçmiş olacaksınız.

Bu örnekler ile evinize düzen gelecek. Dilersiniz bu örnekleri evinize uyarlayarak küçük dokunuşlar ile evinizi düzenli ve ferah hale getirebilirsiniz.

Top