Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Eviniz İçin Sıra Dışı Fikirler, İnsan Her Şeye Alışır!

Eviniz İçin Sıra Dışı Fikirler, İnsan Her Şeye Alışır!

İnsan her şeye alışır. Alışmak belki de insanı en çok tanımlayan özelliklerin başında gelir. Alışmanın bir başka hali olan uyum sağlama kabiliyeti insanı binlerce yıldır ayakta tutabilen temel faktördür. Aksi halde fiziksel olarak bu kadar zayıf bir canlının tarih öncesi çağlardan sağ çıkabilme ihtimali olmazdı. Ancak modern insan için artık alışmak olumlu değil genellikle olumsuz düşünceleri çağrıştırıyor. Çünkü alışmak demek çoğu kez aslında sıkılmak anlamına da geliyor. Mesela içinde yaşadığınızı evi çok seviyor olabilirsiniz.

Dişinizden tırnağınızdan arttırıp biriktirdiklerinizle satın aldığınız, her köşesine ayrı özenerek büyük bir emekle dekore ettiğiniz evinizi elbette seveceksiniz. Ama ne olursa olsun bir noktada ona alışacaksınız ve artık güzel yanlarını görmemeye başlayacaksınız. Pek çoğumuzun baş etmekte güçlük çektiği doymak bilmez değiştirme arzusu da işte tam buradan kaynağını alıyor.

Arabamızı, telefonumuzu, evimizi veya evimizin dekorasyonunu değiştirmek istiyoruz. Çünkü alışıyoruz, sıkılıyoruz ve estetik arayışlara giriyoruz. Belki gerçek anlamda ihtiyacınız yokken arabanızı ya da telefonunuzu değiştirmek biraz müsrif bir hareket olabilir. Ama evinizin dekorasyonunda değişiklikler yapmak hiçbir koşulda kötü bir fikir değildir. Eğer bütçenizi zorlamaz ve doğru tercihler yaparsanız, yapacağınız yatırım da lüzumsuz bir yatırım olmaz. Çünkü eviniz yaşam kalitenize en fazla etki eden şeydir ve yaşam kalitemizi arttırmak da şüphesiz hayattaki amaçlarımız arasında ilk sıralarda yer alır. Bu yazımızda sizler için derlediğimiz fikirler evinizde taze bir hava estirecek güçlü bir potansiyel taşıyorlar. Dilerseniz bu sıradışı fikirlere biraz daha yakından bakalım.

Geniş bir salonunuz mu var?

Salonunuz ya da oturma odanız size gereğinden daha mı geniş görünüyor? Bu genişliği ferahlık olarak algıladığınız günler geride kaldı ve artık farklı bir şeylere mi odaklanmak istiyorsunuz? O halde evinizdeki geniş bir odayı dekoratif bir bölmeyle ikiye ayırabilir ve üstelik bu bölmeye inanılmaz güzellikte bir şömine yerleştirebilirsiniz. Bu yeni nesil şömine modelleri çok düşük bakım ihtiyaçları ve nefes kesen güzellikleri ile her eve renk katabilirler. Şöminenin hemen yanında bulunan ve kesilmiş odunlar için ayrılan bölmeyi de unutmayın, çünkü farkında olmasak da bu resmi tamamlayan önemli unsurlardan biri.

Mutfakta kara tahta

Pek çoğumuzun kara önlüklerle birlikte ilkokul günlerimizden hatırladığı kara tahtalar bugünlerde dekoratif özellikleri ile hayatımıza tekrar girmeye başladılar. Hemen her yüzeye kolayca uygulanabilen kara tahta boyaları piyasadan son derece düşük fiyatlara kolaylıkla temin edilebiliyor. Evinizin her odasında, ister duvara ister bu iş için özel olarak kesilmiş ahşap bir plakaya uygulayabileceğiniz kara tahta boyaları mutfakta ise gerçek anlamda sıra dışı bir hava yaratmayı başarıyor.

Antrede bir soyağacı

Basılı fotoğraflar geçmişte kaldı diye düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Telefonumuzda ya da bilgisayarımızda bulunan binlerce fotoğraf, basılı halde duvarımızda duran birkaç fotoğrafın yerini asla tutamaz. Aile bireylerinizin ya da yakın dostlarınızın fotoğraflarını evinizde sergilemek istiyorsanız buradakine benzer yaratıcı bir duvar resmi ile harika bir sonuç elde edebilirsiniz.

Mobilyalar illa fabrikadan çıkmak zorunda mı?

Marangozlara özel olarak sipariş verilen ve bir ömür boyu kullanılan el yapımı mobilyaları çoğumuz çoktan unuttuk. Bazılarımızsa o dönemde henüz doğmamıştık bile. Ama unutmayalım ki mobilyalarımız illa ki fabrika üretimi olmak zorunda değil. Parlak bir fikir ve biraz da emekle siz de kendi mobilyanızı yapabilirsiniz. Birkaç parke taşı ve cam bir tabladan ibaret olan bu sehpa bunu gayet iyi özetliyor.

Duvar resimlerinde yeni ufuklar

Özel olarak yapılan duvar resimleri ve çeşitli temalardaki duvar çıkartmaları bugünlerde sıkça karşımıza çıkıyor. Genellikle benzer temalar üzerine olan bu resim ve çıkartmalar gerçekten de evlerimize çok güzel katkıda bulunuyorlar. Peki ya bunu bir adım daha öteye götürmeye ne dersiniz? Evinizin duvarına böyle bir resim çizdirmek belki biraz maliyetli olacaktır, ama yaratacağı etkiyi düşününce bu maliyete değeceğini söylemek yanlış olmaz.

Top