Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evde Size Mutluluk Verecek Kolay Uygulayabileceğiniz Fikirler Farklılıklar

Evde Size Mutluluk Verecek Kolay Uygulayabileceğiniz Fikirler Farklılıklar

Evde Size Mutluluk Verecek Kolay Uygulayabileceğiniz Fikirler Farklılıklar

Son zamanlarda hayatınıza biraz daha renk ve mutluluk katacak yeni, ama kolay uygulayabileceğiniz fikirlere mi ihtiyacınız var? Bu tarz küçük ama etkili değişikliklere evinizden başlamaya ne dersiniz? Kendinizi en rahat hissettiğiniz yer olan eviniz varken, aslında mutluluğu çok uzaklarda aramaya gerek yok. İşte sizler için derlediğimiz, sizi evde mutlu edecek şeyler:

Bitki yetiştirin

Evde uğraşabileceğiniz en basit, ekonomik, ve zevkli hobilerin başında bitki yetiştirmek geliyor. Üstelik bu iş için bir bahçenizin olmasına da gerek yok. Yetiştirmek istediğiniz bitki ya da bitkilerin ihtiyaçlarına bağlı olarak pencere önleri ya da balkonlar bu iş için oldukça ideal. Çiçekleri seviyorsanız, menekşe, sardunya, ya da orkide yetiştirebilirsiniz. Mutfağınıza biraz daha lezzet katmak için saksıda soğan, sarımsak, nane, fesleğen, roka ve maydanoz gibi bitkiler de yetiştirebilirsiniz. Sulamayla bile uğraşacak zamanınız olmadığını düşünüyorsanız, fazla su istemeyen kaktüs ve sukulent çeşitleriyle de evinizi güzelleştirebilirsiniz.

Yemek yapın

Güzel bir yemek hangimizi mutlu etmez ki? Mutfak sanatlarına karşı bir ilginiz varsa, internet sayesinde dilediğiniz tarife anında ulaşabilir ve bu tarifleri evinizin rahatlığında deneyebilirsiniz. Haftanın bir ya da birkaç gününü, sadece sizi değil, büyük ihtimalle ev halkını da çok mutlu edecek bu merakınıza ayrın. Hatta yukarıda bahsettiğimiz gibi, balkonunuzda yetiştirdiğiniz otları da işin içine katarak mutluluğu ikiye katlayabilirsiniz.

Bir hayvan sahiplenin

Bu önerimiz herkes için uygun olmayabilir, ama hayvanlara karşı sağlık problemleriniz yoksa ve bir evcil hayvana ihtiyaç duyabileceği bakımı sağlayacağınıza inanıyorsanız bir canlıya evinizi açmak da evde sizi mutlu edecek şeyler listesinin başında geliyor. Hayvanları sevdiğiniz halde henüz böyle bir sorumluluk altına girmeye hazır olmadığınızı düşünseniz bile, evinizde hayvanlar için yapabileceğiniz pek çok şey var.

Yazın sokak hayvanları için evinizin önüne bir kap su bırakmak, kışın da onları soğuktan koruyacak basit karton kulübeler hazırlamak hem sizi, hem de tüylü dostlarımızı çok mutlu edecek. Bunlar dışında, yemek artıklarınızı da sokak hayvanlarıyla paylaşabilir, kuşlar için pencerenin önüne ekmek kırıntıları bırakabilirsiniz.

“Kendin Yap” projelerini deneyin

El becerinize güveniyorsanız, DIY (do-it-yourself) olarak da bilinen “kendin yap” projeleri de sizi mutlu edecek aktiviteler arasında. İnternette, özellikle Pinterest ve Youtube’da sivze ilham verecek çok sayıda yerli ve yabancı kaynak mevcut. “Kendin yap” projeleriyle evinizdeki eski eşyaları yeniden değerlendirebileceğiniz gibi, sıfırdan bir şey üretmenin mutluluğunu da yaşayabilirsiniz. Ahşap boyama, kokulu mum ve taş yapımı uygulayabileceğiniz seçeneklerden bazıları. Gardırobunuza biraz hareket katmak içinse takı tasarımı, örgü, ya da tığ gibi el işlerini öğrenmeyi düşünebilirsiniz.

Evde Size Mutluluk Verecek Kolay Uygulayabileceğiniz Fikirler Farklılıklar

Top