Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evcil Hayvanlarınızla Yaşamak!

Evcil Hayvanlarınızla Yaşamak!

Köpek Havlaması, Kedi Miyavlaması!

Tam uykuya dalmışken alt kattaki komşunun köpek havlaması sesiyle sıçrayarak uyanmak kadar kötü bir şey yoktur, hatta gecenin sessizliğinde küçücük bir kedinin miyavlaması bile insanı rahatsız edebilir. Özet olarak denilebilir ki iyi niyetli olmaları, komşularınızın sizin evcil hayvanlarınızdan rahatsız olmayacakları anlamına gelmez.

Özellikle de bahçesi olmayan apartmanlarda hayvan beslemek, hem apartmandaki diğer komşular için, hem de evcil hayvan sahibi için oldukça zordur. Hatta sırf bu nedenle evcil hayvanı olup kiralık ev bakanlar, hayvan dostu apartman ararken, ev sahiplerinin de olaya titizilikle yaklaşmaları anlaşılabilir bir durumdur. Eğer evcil bir hayvanınız varsa, onun da en az sizin kadar iyi bir kiracı olması ise, sizin sorumluluğunuzdadır.

Eğitim şart!

Evde hayvan beslemek için köpek tercih etmişseniz, ev hayatına uyum sağlaması için profesyonel bir eğitimciden destek almanız size büyük kolaylık sağlar. Üstelik bir ev kiralamadan önce ev sahibinize köpeğinizin eğitim sertifikasını gösterirseniz, onun gerek diğer hayvanlara ve gerekse insanlara karşı zararsız olduğunu kolayca kanıtlamış olursunuz. Daha önce yaşadığınız evin sahibinden alacağınız bir referans mektubu ile de evcil hayvanınızın sosyal yaşama karşı zararsız olduğunu kanıtlayabilirsiniz.

Siz evde yokken evcil hayvanınız neler yapıyor?

Evde hayvan beslemenin bir diğer riskli durumu ise, siz evde yokken sevimli dostunuzun davranışlarını kontrol altına almaktır. Acaba sizin yanınızda hiç sesi çıkmayan Karabaş, siz kapıdan çıkar çıkmaz havlayarak komşularınızı rahatsız mı ediyor, ya da kapıları tırmalayarak çevreye zarar mı veriyor? Eğer sabahları işe gitmeden önce ihtiyaçlarını görmesi için onu kısa bir yürüyüşe çıkarmayı ihmal etmezseniz, hem yorulup bütün bu aktiviteler için enerjisi kalmayacak, hem de kendini mutlu hissettiği için siz evde yokken de sakin kalacaktır. Bu demektir ki onlara yeterince ilgi göstermezseniz, onlar da size olan kızgınlığını komşularınızı rahatsız ederek çıkarabilir. Onlara yeterince ilgi ve sevgi gösterdiğinizde, siz evde yokken kendilerini yalnız hissedip havlamalarının önüne geçebilirsiniz.

Kedi kumunuzu sık sık değiştirin!

Eğer evinizde kedi besliyorsanız, ona kendini rahat hissedeceği, kedi kumunu periyodik olarak değiştirdiğiniz büyük bir tuvalet kutusu sağlayın. Elbette kedinizi bu kuma alışması için eğitmeniz de gerekir. Eğer bu kutu küçük olursa kediniz tuvaletini halıların üstüne yapabilir ve kokudan hem siz, hem de komşularınız rahatsız olabilir. Ayrıca kedinize sağlayacağınız bir tırmalama tahtası sayesinde onun evin eşyalarını yıpratmasına engel olabilirsiniz.

Evcil hayvanlarınızı temiz tutun!

Evde hayvan beslemek, sorumluluk ister. Nasıl ki iyi bir kiracı olarak evinizi temiz tutuyorsanız, aynı şekilde evcil hayvanlarınızı da temiz tutmalı ve onların da iyi birer kiracı olarak evi kirletmelerine izin vermemelisiniz. Aksi durumda kediniz ya da köpeğiniz yüzünden evinize ve dolayısıyla komşularınıza gelen pirelerden başınız oldukça ağrıyabilir!

Hem kendinizin hem de evcil hayvanınızın iyi bir kiracı olduğunu düşünüyorsanız, emapark.com ve emapark.az ‘daki ilanlar arasından hayalinizdeki eve bakmaya hemen başlayabilirsiniz.

Top