Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Ev Bakarken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken Detaylar

Ev Bakarken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken Detaylar

Ev Bakarken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken Detaylar

İster yaşamak için ister yatırım amaçlı olsun ev satın alırken ya da içinde yaşayacağınız kiralık bir ev bakarken dikkat etmeniz gereken bazı temel kriterler vardır. Söz konusu kriterler sizi ev bakarken hem maddi hem de manevi yönden destekleyerek, daha doğru bir karar almanız konusunda yol gösterici nitelik taşırlar.

Binanın özellikleri

Ev bakarken, deprem coğrafyasında yaşadığınız gerçeğini aklınızdan çıkarmadan ilk olarak bina özelliklerini değerlendirmelisiniz. Türkiye’de 1999 sonrası yapılan binalar deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edildiği için daha güvenilir olurlar. Dolayısıyla söz konusu binanın hangi tarihte inşa edildiğini mutlaka öğrenin.

Binada asansör, otopark, kapıcı dairesi, su deposu, güvenlik sistemi gibi ayrıntılar da dikkat etmeniz ve kendi ihtiyaçlarınız ile yaşam biçiminiz doğrultusunda değerlendirmeniz gereken kriterler arasında yer alır. Ayrıca binada dış cephe kaplaması ile mantolamanın olup olmadığını, eğer varsa hangi malzemeler kullanılarak yapıldığını mutlaka sorgulayın.

Daire özellikleri

Ev bakarken dikkat etmeniz gereken detaylar arasında ikinci sırayı daire özellikleri alır. Baktığınız evin hangi cepheye dönük olduğu, ne kadar güneş ışığı aldığı, hatta karanlık odasının olup olmadığı, gerek kişisel konforunuzu artırması gerekse de evin değerini belirlemesi açısından önem arz eder. Bulunduğu kat sayısı da yine evin değerini belirleyen faktörler arasındadır. Dairenin bulunduğu katı değerlendirirken çocuk ya da yaşlı, hasta bir aile bireyiniz olup olmadığını, binada asansör ve güvenlik gibi sistemlerin detaylarını da göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

Dairenin içini incelerken ilk olarak döşeme, duvar ve tavanları kontrol edin. Ortamda rutubet olup olmadığını iyi gözlemleyin. Bu sayede ısı ve su yalıtımının düzgün bir biçimde yapılıp yapılmadığını anlamış olursunuz.

Eğer içinde yaşamak üzere bir ev bakıyorsanız halihazırda sahip olduğunuz mobilya ve beyaz eşyalarınızın boyutlarını göz önünde bulundurmayı sakın unutmayın. Mutfak ve banyolarda yeterli alan olup olmadığı, tesisatların düzgün bir biçimde çalışıp çalışmadığını kontrol ederseniz içinde yaşamaya başladığınızda problemle karşılaşma ihtimaliniz düşer.

Mevki

Baktığınız evin belli başlı merkez bölgelere ve sosyal ortamlara yakın olması günlük hayatınızı kolaylaştırması açısından önem taşır. Özellikle büyük şehirlerde metro, metrobüs, tramvay, minibüs gibi toplu taşıma araçlarına uzaklık ev bakarken kararınızı etkileyen belirleyici faktörleri teşkil eder. Ayrıca söz konusu evin iş yerinize uzaklığı, okul, hastane, çarşı gibi alanlara yakınlığı da yine değerlendirmeniz gereken özelliklerden bir kaçıdır. Bu noktada yaşam tarzınız ve varsa birlikte yaşayacağınız aile üyelerinin ihtiyaçları doğrultusunda farklı kent, semt ve mevkilerdeki evleri inceleyebilirsiniz. www.mornot.com, sizin için bir araya getirdiği çok sayıda ilan vasıtasıyla işinizi bir nebze daha kolaylaştırabilir.

Fiyat / performans

Son olarak ev bakarken belirlediğiniz bütçenin sınırlarının dışına çıkmamaya özen gösterin. Birbirine yakın fiyatlara sahip kiralık ya da satılık evlerin özelliklerini karşılaştırın. Ev bakarken bu iş için yeterli vakti ayırdığınıza ve acele karar vermediğinize emin olun. Araştırmalarınızı İnternet üzerinden olabildiğince geniş çaplı olarak gerçekleştirin.

Belirlediğiniz bütçe karşılığında her anlamda en yüksek performans vadeden evi bulmak için www.mornot.com üzerinden yayınlanan ilanları mutlaka inceleyebilirsiniz.

Top