Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

En Şık Misafir Odası Sizin Olabilir

En Şık Misafir Odası Sizin Olabilir

En Şık Misafir Odası Sizin Olabilir

Eğer evinizin misafir odasında ağırlamak istediğiniz bir yakınınız varsa büyük ihtimalle onun mümkün mertebe rahat olmasını ve kendini evinde gibi hissetmesini istersiniz. Bunun için her şeyden önce söz konusu odayı temiz ve düzenli tutmanız ve ilave olarak bir iki küçük ayrıntıyı hayata geçirmeniz yeterli. İşte hızlı misafir odası düzenleme işlemi için işinize yarayacak ipuçları!

 Temiz, düzenli ve çiçek gibi bırakın

Evinizde misafir odası diye ayırdığınız bölümler çok büyük ihtimalle zamanla bir tür depolama alanına dönüşür. Evdeki yaşamınızda pek de sık kullanmadığınız ne kadar eşya varsa bu odaya yığılır. Çoğu zaman kurumayı ya da ütülenmeyi bekleyen çamaşırlar da kendilerine bu odada yer bulur. Misafir odası nadiren kendi amacına yönelik olarak kullanıldığından buranın kısa sürede bir tür ıvır zıvır odasına dönmesi işten bile değil.

Ancak eğer yakınlarda evinize gelecek sevdiğiniz bir insan varsa onun kendini daha iyi hissetmesi için misafir odasına çeki düzen vermeniz şart. Bunun için öncelikle odanın yeterince temiz olduğundan emin olun. Yatak nevresimlerini mutlaka değiştirin. Daha sonra odada bulunan, belki görmeye alışık olduğunuz için kolay fark edemeyeceğiniz fakat ilk kez gelen biri için son derece göze batıcı olabilen eşyaları evin başka kısımlarına transfer edin. Ve son olarak eğer mümkünse taze ve güzel bir çiçekle odanın havasını  ve dekorasyonunu yenileyin.

Misafir odasında misafirinize yer açın

Konuğunuzu evinizde ne kadar süreyle ağırlayacağınızın çok da önemi yok, kalacağı odada ona biraz yer açmalısınız. Kişisel alanlar insanları bulundukları yere aitmiş gibi hissettirir.

Örneğin, eğer varsa odadaki gardırobun bir kısmını onun kullanımı için boşaltabilirsiniz. Ya da odada bulunan masa, sehpa, sandalye gibi eşyaların üzerini boşaltarak misafirinizin telefon, şarj, çanta gibi kişisel eşyalarını koymasına izin verebilirsiniz. Bu şekilde konuğunuz kendini çok daha hoş gelmiş hissedecektir!

Hızlı misafir odası düzenleme işinde ince düşünün

Yabancı bir evde misafir olarak yaşamanın en kötü yanı, miden kazındığında mutfağa girip bir şeyler almaya kalkmanın kendini hırsız gibi hissettirmesidir! Eğer bu his size de çok tanıdık geliyorsa misafirinizin aynı şeyi yaşamasını engelleyebilirsiniz. Bunun için misafir odasına bir sürahi su ve temiz bardak, bir rulo kağıt havlu ve bir kaç paket de hafif atıştırmalık ekleyebilirsiniz. Emin olun bunları gördüğünde konuğunuz kendini çok daha özel hissedecektir.

Ayrıca eğer evinizde wi-fi kullanıyorsanız mevcut şifreyi bir kağıda not ederek misafir odasına bırakabilirsiniz. Bu sayede konuğunuzu wi-fi şifresi isteme yükünden de kurtarmış olursunuz. Unutmayın, hızlı misafir odası düzenleme aktivitesindeki altın kural detaylı ve ince düşünmekten geçer.

Tüm bu önerileri hayata geçirdiğinizde sizden daha iyi bir ev sahibi olmayacak!

En Şık Misafir Odası Sizin Olabilir

Top