Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Düzenli Bir Ev

Düzenli Bir Ev

Düzenli Bir Ev

Aradığınızı kolayca bulabildiğiniz düzenli bir ev, kapağını açtığınızda düzenli bir görüntüsü olan bir giysi dolabı istemez misiniz? Peki, size bunu yapmanın sandığınız kadar maliyetli olmadığını söylesek… Semtinizde bulunan küçük dükkanlardan ya da evde bulunan malzemeleri dönüştürerek dolaplarınızı kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Evet 100 Liranın altına dolap düzenliği mümkün. Gelin önerilere birlikte göz atalım.

Kategorize edin

İster mutfak ve banyo dolaplarınızı isterseniz de giysi dolabını düzenlerken aynı türde olan malzemeleri bir araya koyun. Böylece ihtiyaç duyduğunuzda hepsini aynı yerde bulabilirsiniz ve düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için satılan basit plastik ayraçları kullanabileceğiniz gibi sepet ve kutulardan da yararlanabilirsiniz. Kutulara yapıştıracağınız etiketlerle içinde ne olduğunu açmadan anlayabilirsiniz.

Giysilerinizi renklerine göre ayırın

Bu hem dolapta güzel bir görüntü elde etmenizi sağlayacak, hem de aradığınız anda daha kolay bulmanızı sağlayacak. Daha fazla tercih ettiklerinizi öne, daha az giydiklerinizi daha arkalara koyabilirsiniz. Bu diğer dolaplarınız için de geçerli pratik bir öneridir. Mutfakta en sık kullandığınız baharatları daha seyrek kullandıklarınızın önüne koyarsanız daha pratik olacaktır. Ayrıca doğru yerleşim, düzen sağlama açısından çok önemlidir. Eğer çekmece yerleştirirken giysileri yatay değil de dikey koyarsanız, en alttaki tişörtü almak istediğinizde üsttekileri bozmamış olacaksınız.

Kutular, sepetler, tepsiler

Her zaman malzemeleri bir sepet ya da benzeri bir şey içinde depolamak daha toplu bir görüntü elde etmenizi sağlar. Sepet ya da kutu ile saklamak temizlik yaparken de size kolaylık sağlayacaktır. Eğer tüm sepet ve kutuları birbiri ile aynı seçerseniz bu daha şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Aynı şey kıyafet askılarınız için de geçerlidir. Bütünlük sağlamak adına aynı tip askı satın alın.

Bakliyatlar için içi görünen kavanozlar, ayakkabılarınız içinse şeffaf kutular tercih edebilirsiniz. Eğer içi görünmeyen kutulara mecbursanız, ayakkabılarınızın resmini çekip kutuların üzerine yapıştırabilirsiniz. Esprili ve hoş bir detay olacaktır. Basit ve ekonomik materyaller kullanarak en az maliyetle bu işi biterebilirsiniz. Ne demiştik, 100 Liranın altına dolap düzenliği mümkün!

Raflar ve askılar

Rafların ve askıların boyutlarını ve yüksekliklerini içlerine yerleştireceğiniz malzemeye göre ayarlarsanız yerden tasarruf edersiniz. Ayrıca hem rafın içine hemde dolabın dışına ekstra raf oluşturan aparatlar ekstra yer kazanmanızı sağlayacak.

Yaratıcı olun

Sadece depolama için üretilmiş malzemelerle sınırlı kalmayın. İşi biten bir boş kutuyu dönüştürüp yeniden kullanabilirsiniz ya da bir kutuyu meyvelik olarak değerlendirebilirsiniz. Malzemeleri kaplayabilir, boyayabilirsiniz. Böylece hem el emeğinizi katmış olursunuz hem de ev ekonomisine katkıda bulunmuş olursunuz.

Sadece raf ve askıları depolama için kullanmak yerine dolap kapaklarını ve kapı arkalarına yapışkanlı kancaları da askı olarak kullanabilirsiniz. Böylece kör nokta olan kapı arkalarında ütü masanızı ya da çantalarınızı rahatlıkla depolayabilirsiniz. Ayrıca oldukça ekonomik bir bütçeyle büyük bir depolama alanı yaratarak, 100 Liranın altına dolap düzenliğinin  mümkün olduğunu görebilirsiniz.

Top