Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Duvar Rengi Seçimi İnsan Psikolojisi Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Duvar Rengi Seçimi İnsan Psikolojisi Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Faber Birren’ın yaptığı çalışmalar, duvar rengi seçimi, insan psikolojisine etkisi olduğunu  ortaya çıkardı. Peki siz evinizdeki duvar renklerinin sizi nasıl etkilediğini hiç düşündünüz mü? Belki de rahat uyuyamamanızdan sorumlu olan duvarlarınız size, “Sorun sizde değil, bizde.” diyordur.

Geleneksel renklere veda edin ve evinizi renklendirin

Renklerin duyguları ve düşünceleri harekete geçirdiği gerçeğinden hareketle, odalarınızı yeniden tasarlamanız ve duvarlarınızın rengini değiştirmeniz gerekebilir. Bu konuda cesur davranmalısınız ve geleneksel renklerden ziyade, daha sıra dışı tonlara doğru yönelmelisiniz.

Öncelikli olarak mutfağınızı ele alabilirsiniz. Mutfağı kendinizle baş başa kaldığınız, yemek yaparken bir çeşit meditasyona yöneldiğiniz bir alan olarak mı değerlendiriyorsunuz? O hâlde seçiminizi yumuşak ve yatıştırıcı renklerden yana kullanmalısınız. Bunun için nane yeşili ve mavinin soluk tonlarını tercih edebilirsiniz. Eğer mutfakta sevdiklerinizle uzun ve eğlenceli zamanlar geçiriyorsanız, mutfağınıza parlak meyve kırmızısıyla canlılık katabilirsiniz. Bu sayede mutfağınız kıpır kıpır olacak.

Evinizi dekorasyon dergilerinde sergilenecek yapıya kavuşturmak sizin ellerinizde

Dekorasyon dergilerinde ya da web sitelerinde gördüğünüz örnek odalara hayranlıkla bakıyorsanız, kalıpların biraz dışına çıkmanız ve psikolojinize iyi gelecek renklere yönelmeniz doğru olacaktır. Evinize girdiğiniz anda sizi karşılayan arkadaş canlısı turuncu renkli geniş noktalara ne dersiniz? Bu noktalar, arkadaşlarınızın ve sevdiklerinizin evinizde güzel zaman geçirebileceklerine işaret edebilir. Hedefiniz daha sade ve huzurlu bir giriş ise gri ve beyaz ağırlıklı bir renk seçimi yapabilirsiniz.

Oturma odanızda, sadece duvar renginin değişikliğiyle genel atmosferi zenginleştirebilirsiniz. Mavinin yatıştırıcı etkisinden yararlanarak, duvarınıza deniz mavisi rengini uygulayabilirsiniz. İçinizdeki çocuğu yaşatmaya kararlıysanız, eğlenceli pembe ya da turuncu tonlarını da listenize eklemeyi unutmayın.

Bırakın renkler yaratıcılığınıza en büyük katkıyı veren unsur olsun

Günün stresini, spa atmosferini yaşatabilecek bir banyoda atmak isterseniz, belli belirsiz gri tonlarına banyonuzda yer verin. Banyonuzun samimiyetini biraz daha arttırmak arzusundaysanız ılık renk tonları sizin için ideal olabilir.

Evinizdeki çalışma odanızın size ilham verememesinden şikayet ediyorsanız, seçiminizi cesur yeşil tonlarından yana kullanabilirsiniz. Bu renge odanızda yer verdikten sonra yaratıcılık kıvılcımlarının ardı arkası kesilmeyecek. Tabii çalışma odanızın eğlence seviyesini arttırmayı hedefliyorsanız, sarı tonlarına da yönelebilirsiniz.

Günün sonu yaklaşırken kesintisiz ve alabildiğine huzurlu bir uyku uyumak niyetindeyseniz, yatak odanızın duvar renklerini masaya yatırmalısınız. Zira duvar renginin psikolojiye etkileri olduğu çok açık. Bu bağlamda, rahatlatıcı ve biraz da romantik bir atmosfer için kirli gül rengi yatak odanız için uygun olabilir. Ortama heyecan katmak istiyorsanız, koyu gri ve deniz mavisinden mutlaka yararlanın.

Top